İLESAM’dan 2011 Ödülleri

Edebiyat
İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın yaptığı açkılamaya göre Prof. Dr. Zeynep Korkmaz, Mustafa Firengiz ve Bekir Sıtkı Fırat ‘Şeref Ödülü’ne; Ahmet Musaoğlu ve Doç.Dr. Merth...
EMOJİLE

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın yaptığı açkılamaya göre Prof. Dr. Zeynep Korkmaz, Mustafa Firengiz ve Bekir Sıtkı Fırat ‘Şeref Ödülü’ne; Ahmet Musaoğlu ve Doç.Dr. Merthan Dündar ise ‘Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Prof. Dr. Tuncer Gülensoy ile Yrd. Doç. Dr. Yakup Deliömeroğlu ‘Türk Dünyası İlim ve Edebiyatı’na Hizmet; Doç. Dr. Levent Bayraktar ile Yrd. Doç. Dr. Türkan Kodal Gözütok ise ‘Teşvik’ ödülünün sahibi oldu.
 
İLESAM’da ödül dağılımı şöyle oldu: Hikâye: Osman Çeviksoy (Aklıma Yıldız Düştü); Şiir: Vedat Fidanboy (Kardelensin Kalbte Açtın); Roman: Mehmet Niyazi (Plevne); Gezi: Hacer Öztürk (Evliya Çelebi’nin İzinde Milyaçka’dan Meriç’e); Hatıra: Mehmet Serhan Tayşi (Ali Emiri’nin İzinde); Deneme: Hikmet Köksal (Hayat Fıçısı) Araştırma-İnceleme: Prof. Dr. İsmail Doğan (Eğitim Sosyolojisi); Tarih: Prof. Dr. Taha Niyazi (Büyük Oyun); Edebî Tenkit: Gökhan Tunç (Çağdaş Mesnevinin Peşinde); Biyografi: Mahmut Çetin (Biyografi Kitabı); Tiyatro: Turgut Özakman; Çocuk Edebiyatı: Bestami Yazgan (Masal Salıncağı); Basın: Arslan Bulut (Yazıt); Dergi Yayıncılığı: MEB Bilim ve Aklın Aydınlığında Eğitim Dergisi; Elektronik Yayıncılık: birharf.net; Yayınevi: AKÇAĞ; Kamu Yayıncılığı: Türk Tarih Kurumu; TV: TRT (Ömür Dediğin); Sinema: Ömer Faruk Sorak (Aşk Tesadüfleri Sever); Müzik: Can Atilla; Belgesel: Mehmet Akif Erbaş (TRT-Hakikat Olan Rüya Konjin Köprüsü); Radyo: Zehra Birsen Yamak (TGRT-Yürüyen Merdiven); Halk Kültürü: Dr. Nezir Temur; Klasik Türk Sanatları: Serhan Çiftçigüzeli; Karikatür: Hakkı Uslu; Kültür ve Sanata Hizmet: Veysel Tiryaki (Altındağ Belediye Başkanı).

Zaman