Haldun Taner Öykü Ödülü Neslihan Önderoğlu’nun

Edebiyat
2013 Milliyet Gazetesi Haldun Taner Öykü Ödülü Seçici Kurulu’nda, Doğan Hızlan başkanlığında Semih Gümüş, Kerem Işık, Handan İnci, Cemil Kavukçu, Demet Taner ve Ayfer Tunç yer aldı. Seçici Kurul...
EMOJİLE

2013 Milliyet Gazetesi Haldun Taner Öykü Ödülü Seçici Kurulu’nda, Doğan Hızlan başkanlığında Semih Gümüş, Kerem Işık, Handan İnci, Cemil Kavukçu, Demet Taner ve Ayfer Tunç yer aldı.

Seçici Kurul, bu yıl ödüle Alakarga Sanat Yayınları tarafından 2012’de yayımlanan Neslihan Önderoğlu’nun ‘İçeri Girmez Miydiniz?’ adlı ilk öykü kitabını değer gördü.

Kurul; ödüle gerekçe olarak, Neslihan Önderoğlu’nun öyküyü yücelten tutumunu, kendine özgü bir anlatı dünyası kurmuş olmasını, güçlü ve geleceğe dönük sağlam ipuçlarını gösterdi.

Önderoğlu’nun ‘İçeri Girmez Miydiniz?’ adlı ilk öykü kitabında yabancılaşma, yalnızlık, ihanet temaları üzerinde duruluyor ve farklı karakterler üzerinden sarsıcı ruh halleri inceleniyor.

1966 İstanbul doğumlu yazar Neslihan Önderoğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Yazarın öyküleri Notos, Sarnıç Öykü, Özgür Edebiyat, İzafi, Dünyanın Öyküsü, Sıcak Nal, Türk Dili, Öykü Teknesi, Patika, Öğretmen Dünyası, Ekin Sanat, Galapera Sanat gibi çok sayıda dergi ve fanzinlerde yayımlandı.