‘Edebiyat Mevsimi’ Cemil Meriç’in İzinde

Edebiyat
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü ile Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’nin işbirliği ile bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen “İstanbul Edebiy...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü ile Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’nin işbirliği ile bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen “İstanbul Edebiyat Festivali / Edebiyat Mevsimi”, Necip Fazıl Kısakürek ve Nurettin Topçu programlarının ardından bu gün Cemil Meriç’i anma programıyla devam ediyor.

Anma programı, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi İstanbul Kültür Merkezi Yunus Emre Salonu’nda saat 13.00’te başlayacak.

Oturum Başkanlığını Dursun Gürlek’in yapacağı panelde Recep Garip, “Cemil Meriç’te Şiir ve Kültür”; Celal Fedai, “Cemil Meriç ve Hint Edebiyatı”; Necmettin Şahiner ise “Bir irfan adamı Cemil Meriç” başlıklı konuşma yapacaklar.

Saat 15.30’da Cemil Meriç belgeseli gösterilecek.

Saat 17.00’de ise Şeref Akbaba ile Memduh Cumhur, “Cemil Meriç’ten Hatıralar” konulu sohbet gerçekleştirecekler.

Programın saat 18.30’da başlayacak olan “Cemil Meriç’ten İzler” başlıklı kısmında ise şu isimler, Cemil Meriç’e dair düşüncelerini dile getirecekler:

Ümit Meriç, Ekrem Kızıltaş, Selvigül Kandoğmuş, Bülent Parlak, Gökdemir İhsan, Tarık Tufan, Furkan Çalışkan, Haluk İmamoğlu, Uğur Uzunok, Yusuf Tosun, Süleyman Doğan, Ekrem Kaftan, Murat Tokay.