Dilaver Cebeci Anılıyor

Edebiyat
Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’nin düzenlediği Perşembe Sohbetleri’nde, 4 Haziran 2009’da vefatından bir yıl sonra şair-yazar-sosyolog Dilaver CEBECİ anılıyor. Sözlerini ya...
EMOJİLE

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’nin düzenlediği Perşembe Sohbetleri’nde, 4 Haziran 2009’da vefatından bir yıl sonra şair-yazar-sosyolog Dilaver CEBECİ anılıyor.

Sözlerini yazdığı “Türkiyem” şarkısı ile gönüllere taht kuran Dilaver Cebeci’nin; Hun Aşkı, Sitare Ve Sığınırım İçime, Şafağa Çekilenler, Asra Yemin Olsun ki, Tüm Şiirleri, Mavi Türkü isimli şiir kitapları; Devranname, Seyranname, Ben Kazan’a Gidiyorum, Evliya Çelebi Çocuk Kitapları Dizisi, Tanzimat ve Türk Ailesi, Türk’e Dair ve Divan Şiirinde Kadın isimli nesir ve bilimsel kitapları; başta Seyyah-ı Fakir Evliya Çelebi sütununda yazdığı henüz kitaplaşmamış olan birçok yazı ve makalesi bulunuyor.

Ünlü şair yazar Dilaver Cebeci 28 Mayıs 2008 tarihinde vefat etmişti. “Vefatından Bir Yıl Sonra Dilaver CEBECİ”  başlıklı bu sohbette CEBECİ hakkında Şair-yazar-sosyolog Yusuf BİLGE bir konuşma yapacak. Gönül Yazgısı, Sıla Boyutu ve Uyan Türk Destanı isimli şiir kitapları bulunan Yusuf Bilge daha çok, Dilaver CEBECİ’nin şairliği ve şiirleri üzerinde duracak.

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi yönetim kurulu üyesi Sosyolog Cafer VAYNİ’nin yöneteceği “Vefatından Bir Yıl Sonra Dilaver CEBECİ” başlıklı sohbet, TYB’nin Divanyolu Caddesi, Hoca Rüstem Sokak, No.6, Kızlarağası Medresesi Cağaloğlu/İstanbul adresinde saat 17.00’de başlayacak. Sohbetin kapanış ve değerlendirme konuşmasını ise 1969-1979 yılları arasında yayınlanan ve Dilaver CEBECİ’nin de yazdığı Devlet Gazetesi’nin imtiyaz sahibi İbrahim METİN gerçekleştirecek.