Değirmen Dergisi 24. sayısına ulaştı

Edebiyat
Türkiye’nin edebiyatına ve fikriyatına daima özgün ve nev’ine münhasır bir biçimde nüfuz etmeyi başarmış bir edayla hazırlanmış bu yeni sayı; değişen kapak tasarımı, yeni mizanpajı ve yaza...
EMOJİLE

Türkiye’nin edebiyatına ve fikriyatına daima özgün ve nev’ine münhasır bir biçimde nüfuz etmeyi başarmış bir edayla hazırlanmış bu yeni sayı; değişen kapak tasarımı, yeni mizanpajı ve yazar kadrosuyla heyecan veriyor.

Türkiye’nin ümitvar geleceğinin oldukça felsefî ve şairane bir biçimde değerlendirildiği "derselam"la başlayan 24. Değirmen; şiirde bilinen isimlerle beraber, yeni şairlerle ve şiirlerle dikkat çekiyor.

Değirmen bu sayıdaki dosya konusu: "İnsanımız". Makale bahsinde; Dr. Ali Öztürk, edebiyat ve sosyolojinin felsefî bağlamını özgün fikirlerin terazisinde tartışmaya açmış… Mehmet Doğan’ın Babanzade Ahmed Naim Bey’i kaleme aldığı bu yazıda, Rüstem Budak ise Şaban Günel ile ‘İnsanımız’ın genel hali, kişilik ve kimliği üzerine röportaj yapmış.

Şiirde; Nefî Pedri, Mehmet Doğan, Mehmet Özdemir, Mustafa Yıldız, Nur Belek, Y. Emre Altuntaş, Müştehir Karakaya, Mehmet Aycı, Özer Burgaz, A.Edib Başaran, Süleyman Unutmaz, Nida Merç, H. İbrahim Polat, Mustafa Celep, E. Kimya Yaşar, Burcu Akcanlı bulunuyor. Hikayede; Mustafa Oral, Zekeriya Tamir, Murat Taş, Murat Çelik, Asiye Yücel Denemede; Müştehir Karakaya, Cafer Gariper… Eser tanıtımında; Hüseyin Akın, Sinan Cansever.