Çocuk Edebiyatı Paneli Başlıyor

Edebiyat
Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) Türkiye’de çocuk edebiyatı konulu panelle bu alana katkıda bulunan yazar, yayıncı ve dergicileri bir araya getirecek. Sanatalemi.net site...
EMOJİLE

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) Türkiye’de çocuk edebiyatı konulu panelle bu alana katkıda bulunan yazar, yayıncı ve dergicileri bir araya getirecek.

Sanatalemi.net sitesinin katkılarıyla gerçekleşecek olan panel, 24 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’te Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde başlayacak.

Çocuk Edebiyatımız” konulu paneli, şair, yazar ve çocuk edebiyatçısı Bestami Yazgan yönetecek. Panelde Ahmet Sırrı Arvas, Hüseyin Emin Öztürk, Gürbüz Yılmaz, Fatma Beyza Tütüncüoğlu, Sadettin Kaplan, Salih Zengin, Tayfur Esen ve Yusuf Dursun çocuk edebiyatımızın geçmişten günümüze durumu ve geleceği hakkındaki düşüncelerini açıklayacaklar. ESKADER’den yapılan açıklamada, toplantıdan çocuk edebiyatımızın daha da gelişmesinin amaçlandığı bildirildi.

Panelle ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler, 0 (212) 5112323 ve 0 (212) 5112324 numaralı telefonları veya sanatalemi@gmail.com e-posta adresini kullanabilir.