Ahmet Tezcan Türk Edebiyatı Vakfı’nda

Edebiyat
Medya âlemini çok yakından tanıyan ve medya çalışanlarının ruh hâllerini çok iyi bilen Ahmet Tezcan, son zamanlarda büyük ilgi gören “Kâfirûn” ve “Sarı” romanlarının toplumumuzun hangi meselelerini el...
EMOJİLE

Medya âlemini çok yakından tanıyan ve medya çalışanlarının ruh hâllerini çok iyi bilen Ahmet Tezcan, son zamanlarda büyük ilgi gören “Kâfirûn” ve “Sarı” romanlarının toplumumuzun hangi meselelerini ele aldığı üzerinde duracak. Ayrıca dinleyicilerin bu meselelerle ilgili sorularını da cevaplandıracak.

Ahmet Tezcan Kimdir?

1957 doğumlu olan gazeteci, sunucu ve edebiyatçı Ahmet Tezcan, ilk ve ortayı Kırıkkale’de, lise tahsilini Ankara’da, yüksek öğrenimini ise, İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji bölümünden bitirdi. 1981’de Bulvar Gazetesi’nde muhabiri olarak 1986’da ise bu gazetede muhabir ve redaktör olarak çalıştı. Sırasıyla Yeni Haber, Günaydın Gazetesi, Gazete Gazetesi, Güneş Gazetesi, Yeni Şafak Gazetesi, Son Havadis Gazetesi, Yeni Sayfa Gazetesi ve Akşam Gazetesi gazetelerinde redaktör ve köşe yazarı olarak çalıştı. 1991 yılında Çağrışım adlı bir aylık dergi çıkardı. 1993 yılında TGRT’de haftalık yorumlar yaptı. Ertesi yıl Kanal 7 Televizyonu’nun kuruluşunda Haber Müdürü ve programcı olarak çalıştı. 12 Haziran 1995 tarihinde Dördüncü Kuvvet Medya adlı programda hazırladı ve sundu. Ayrıca TV dizi film senaryoları yazdı. Şimdilerde daha çok roman çalışmalarını sürdürüyor.

Giriş serbesttir.

Başlama saati: 17.00 

Yer: Türk Edebiyatı Vakfı 

Tel. (0212) 526 16 15 / 527 50 32