5. Edebiyat Mevsimi’nde ustalar konuşulacak

Edebiyat
Geçtiğimiz sene ‘Tasavvuf ve Edebiyat’ ilişkisini ele alarak büyük yankılar uyandıran Edebiyat Mevsimi’nin 5. si, kültürümüze yön veren ve ikisi hayatta bulunan 5 büyük ustayı, yüze ...
EMOJİLE

Geçtiğimiz sene ‘Tasavvuf ve Edebiyat’ ilişkisini ele alarak büyük yankılar uyandıran Edebiyat Mevsimi’nin 5. si, kültürümüze yön veren ve ikisi hayatta bulunan 5 büyük ustayı, yüze yakın şair yazar akademisyen ve kültür adamının katılımı ve tanıklıklarıyla yeniden gündeme getirecek.

Etkinlik, pek çok önemli isme de ev sahipliği yapacak. Mehmet Doğan, Mustafa Yazgan, Nevzat Yalçıntaş, Cemal Şakar, Mahmut Bıyıklı, Rıdvan Canım, Emin Işık, Mehmet Sılay, Mustafa Özçelik Yunus Emre Altuntaş, Hüseyin Öztürk, Bahtiyar Arslan, Ali Ural, Memduh Cumhur, Ekrem Kızıltaş, Necmettin Şahiner, Şeref Akbaba, Turan Karataş, Yusuf Kaplan İlhan Genç, Rasim Özdenören, Hüseyin Su, Nazif Gürdoğan, Turan Koç, Ali Haydar Haksal, İbrahim Demirci, Sadık Yalsızuçanlar, Bestami Yazgan, Özcan ünlü, Nurettin Durman, Yusuf Özkan Özburun, Ali Ayçil, Ahmet Yenilmez, Hüseyin Akın, Bülent Parlak, Gökdemir İhsan, Tarık Tufan, Furkan Çalışkan, Osman Sarı, Ferman Karaçam, Bülent Ata, Haydar Ergülen, Mevlana İdris, İsmail Kılıçarslan, Salih Tuna, Selçuk Küpçük, Hasan Ali Yıldırım gibi isimler, hayatlarına yön veren büyük üstadlar hakkında birikimlerini paylaşacaklar.

18 Kasım Pazartesi günü saat 12.00’de açılacak olan Edebiyat Mevsimi’nde özel oturum ve söyleşilerin yanı sıra belgeseller ve sergiler de yer alacak.

5.