4. Dergi Fuarı’nda neler oluyor?

Edebiyat
Türkiye Dergi Fuarı Basın ve Eğitim Koordinatörü Mahmut Balcı 4. Dergi Fuarı’yla ilgili şunları söyledi: ‘Dergi Fuarı Kurban bayramından hemen sonra yapılan ilk büyük kültür olayı olarak bü...
EMOJİLE

Türkiye Dergi Fuarı Basın ve Eğitim Koordinatörü Mahmut Balcı 4. Dergi Fuarı’yla ilgili şunları söyledi:

‘Dergi Fuarı Kurban bayramından hemen sonra yapılan ilk büyük kültür olayı olarak büyük ilgi görüyor. Dergi fuarı İlk gün açılışa katılan birçok kültür ve düşünce adamı yanında her gün artan ziyaretçi sayısı ve renkliliği ile İstanbul’un en görülesi yerlerinden birisi şu an. Keşke daha uzun süreli olsaydı, tekrar geleceğim demekten kendisini alamıyor ziyaretçilerimiz.  Birçok televizyon, radyo dergi fuarından canlı yayınlar yapmakta. Bazı dergilerimiz sosyal medya üzerinden canlı yayınlar yapıyor. Örneğin bir internet dergisi olan ve fuarda katılımcı olarak yer alan Kalemsiz Dergisi dergicilik üzerine yaptığı söyleşiyi internet üzerinden canlı olarak yayınladı.

Hüseyin Goncagül canlı radyo yayını ile fuara renk katanlardan biri oldu. Şiir akşamlarına kolay kolay katılmayan Şair Mürsel Sönmez’in dergi fuarına gelen öğrencilere şiir okuma ricasını cevapsız bırakmaması da takdirle karşılandı. Etkinlik listesinde olmadığı halde dergi fuarın gelen bazı şair ve yazarların okuyucularla sohbet etmesini sağlamaya çalışıyoruz. Dergi fuarının üçüncü gününde Lokman Ayva, Yıldız Ramazanoğlu, Haydar Ergülen, Hamza Türkmen, Erol Erdoğan, Şair Zafer Acar, Nurullah Koltaş, Harun Tan, Kemal Gülen, Hamit Coşkun, Halit Esendir  gibi birçok kültür insanı dergi standlarını ziyaret ederek okuyucularla sohbet etti. Öğrencilerin fuara ilgisi devam etti. Milli Eğitim Bakanımızın da dergi fuarını ziyaret esnasında dile getirdiği bu fuarı daha çok öğretmen ve öğrencinin ziyaret etmesi temennisi de yankısını buldu. Okullarımızdan gruplar fuarımıza akın ediyor.

Cumartesi Pazar günü fuarda bir çok etkinlik de gerçekleşecek. Ayrıca Dergiciliğin enleri ödül törenimiz de Cumartesi saat 18.30’da.”

Tarih: 23-27 Ekim 2013
Onur Konuğu: Ahmet Taşgetiren(Gazeteci/Yazar)
Açılış-Kapanış saatleri: 10.00-20.00 

Dergi Fuarında Kesinleşen Bazı Etkinlikler

26 Ekim Cumartesi
13.00 Deve Dergisi yazarları okurla buluşuyor Yazar Bekleme Salonu

Ahmet Ümit, Bekçi Bekir, Kötü Şair, Koray Demir, Haydar Ergülen, Ferzende Kaya ve sürpriz isimler

15.00 Afak Dergisi Yazarları Hariçten gazel okuyor! Söyleşi Vagonu
15.00 Gerçek Hayat Yazarları Okurla Buluşuyor Söyleşi Vagonu

17.00 Fayrap Dergisi Ali Akyurt/ Fazıl Baş Söyleşi Vagonu

17.00 Cafcaf Mizah Dergisi Cafcaf  Yazar Bekleme Salonu 

18.30 TÜRDEB Dergiciliğin Enleri Töreni Büyük Fuar Salonu

27 Ekim Pazar

14.00 Hüküm Dergisi Dr. İhsan Şenocak Yazar Bekleme Salonu

16.00 Barbar Dergisi Söyleşi Vagonu

İletişim: 

turkiyedergigunleri@gmail.com

http://www.turkiyedergifuari.com/
facebook.com/turkiyedergifuari
twitter.com/dergifuari