Yeni Tiyatro Dergisi’nin 20. Sayısı Çıktı

Kitap
Yeni Tiyatro dergisinin bu sayısında, Didem Uslu, Ersin Çakmak, Filiz Tanya, Gizem Yerlikaya, Ezgi Özcan, Dündar İncesu ve Cem İçyar’ın eleştirileri yer alıyor. Ayrıca Erbil Göktaş’ın Alek...
EMOJİLE

Yeni Tiyatro dergisinin bu sayısında, Didem Uslu, Ersin Çakmak, Filiz Tanya, Gizem Yerlikaya, Ezgi Özcan, Dündar İncesu ve Cem İçyar’ın eleştirileri yer alıyor. Ayrıca Erbil Göktaş’ın Aleksandar Popovski ile yaptığı bir söyleşiyi de yer veriliyor.

Okday Korunan “Oyuncuya Notlar” dizisinin dördüncüsüyle dergide yer alırken, Çiğdem Kılıç “Şinasi’nin” “Şair Evlenmesi” oyununu inceliyor. Yavuz Çelik, çeviri yazılarına devam ederken, bu sayıda David Mamet’la ilgili bir incelemeyi çeviriyor; Kadir Yüksel’de “kitaplık” köşesinde bir raftan bir sahaftan olan kitapları tanıtmaya devam ediyor. Yeni Tiyatro her ay ücretsiz verdiği “oyun kitabı” eklerinden bu sayı iki tane veriyor. Yine abone olacaklara şimdiye kadar verdiği 25 ayrı oyun kitabını da armağan ediyor.

Dergi yine bünyesindeki genç isimlerle dikkat çekiyor. Birçoğu dramatik yazarlık mezunu veya tiyatro akademisyeni olan genç bir nesil Yeni Tiyatro Dergisi’ni ileriye taşıyacak gibi görünüyor. Derginin editörü Erbil Göktaş da bu konuya şöyle yaklaşmış sunuş yazısında; odalarında olan biteni izlemekle yetinmeyip bunlara yazdıklarıyla müdahale edecek “dipten gelecek dalga”yı bekliyor ve bu dalganın yüzeye çıkmasını istiyoruz.”

Hakemli de olan derginin hakem kurulunda ise, Prof. Dr. Semih Çelenk, Prof. Dr. Didem Uslu, Doç. Dr. Sema Göktaş, Yrd. Doç. Dr. Gülayşe Temeltaş, Yrd. Doç. Dr. Handan Karaadam ve Yrd. Doç. Dr. Bünyamin Aydemir bulunuyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi