Yazarlar Binlerce Kitap Kurduyla Buluştu

Kitap
Proje sorumlusu Türkçe öğretmeni Yusuf Çopur, proje kapsamında öğrencilerin her ayın ilk iki haftası bir Türk veya dünya klasiği, sonraki haftalarda da çağdaş bir yazarın eserini okuduklarını söyledi ...
EMOJİLE

Proje sorumlusu Türkçe öğretmeni Yusuf Çopur, proje kapsamında öğrencilerin her ayın ilk iki haftası bir Türk veya dünya klasiği, sonraki haftalarda da çağdaş bir yazarın eserini okuduklarını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Derslerimizde bu kitapların üzerinde söyleşiler yapıldı, öğrencilerimizden kitaplar hakkındaki düşünceleri alındı. Bu kitapları okuyan öğrencilerimize ödül olarak okuduğu kitabın yazarını onlarla buluşturduk. Ve bu şekilde öğrencilerimiz okuduğu kitap hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerini birebir kitabın yazarına iletme fırsatı buldu. Bu, onlar için hem bir özgüven hem de düşünce üretme ve düşündüğünü ifade etme anlamında kıymet biçilmez bir fırsat oldu.”

Proje boyunca altı ayda aralarında Ahmet Ümit, Ali Çolak, Ayşe Kulin, Aytül Akal, Behçet Çelik, Beşir Ayvazoğlu, Cemil Kavukçu, Doğan Hızlan, Haydar Ergülen, Feyza Hepçilingirler, Gülten Dayıoğlu, H.Salih Zengin, Nalân Barbarosoğlu, Selim İleri, Yekta Kopan’ın da bulunduğu 60 yazarla 60 söyleşi ve imza günü gerçekleşti. Projeye aktif olarak katılan öğrenci sayısı 10 bin 376 olurken kitap sayısının da 20 bin 109 olduğu açıklandı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme