Yabancı Roman Ödülü Roncagliolo’un

Kitap
Her yıl, farklı beş kişiden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu veriliyor. Aday olmak için, yazarın romanının İngilizceye çevrilmiş ve geçen yıl içerisinde İngiltere’de basılmış olması gerekiy...
EMOJİLE

Her yıl, farklı beş kişiden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu veriliyor.

Aday olmak için, yazarın romanının İngilizceye çevrilmiş ve geçen yıl içerisinde İngiltere’de basılmış olması gerekiyor.

Orhan Pamuk’un da "Masumiyet Müzesi (The Museum of Innocence)" romanıyla geçen ay kısa listeye kaldığı ‘Independent Yabancı Roman Ödülünü’, 36 yaşındaki Perulu yazar Santiago Roncagliolo kazandı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da, İngiliz mimarlar odasında düzenlenen törene Orhan Pamuk katılamadı.

Santiago Roncagliolo’nun "Red April (Kırmızı Nisan)" romanıyle bu ödülü kazanan en genç yazar olan Roncagliolo ve İngilizce çevirmeni yaklaşık 13 bin TL’lik para ödülünün de sahibi oldular.

Ödüle Pamuk’un yanı sıra, Jenny Erpenbeck ‘Visitation’, Marcelo Figueras "Kamchatka", Per Petterson "I Curse the River of Time", Santiago Roncagliolo "Red April", Alberto Barrera Tyszka "The Sickness" adlı romanlarıyla aday gösterilmişti.

Her yıl, farklı beş kişiden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu verilen ödülü Orhan Pamuk, 1990 yılında ‘Beyaz Kale’ romanıyla kazanmıştı. [ntvmsnbc]

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme