UNESCO Bir Yayımını Türkçe’ye Kazandırdı

Kitap
UNESCO’nun Profesyonel Gazetecilik ve Özdenetim: Güneydoğu Avrupa ve Türkiye’de Yeni Medya, Eski Açmazlar başlıklı kılavuz kitabı, Medya Derneği tarafından Türkçe çevirisiyle yayınlandı. M...
EMOJİLE

UNESCO’nun Profesyonel Gazetecilik ve Özdenetim: Güneydoğu Avrupa ve Türkiye’de Yeni Medya, Eski Açmazlar başlıklı kılavuz kitabı, Medya Derneği tarafından Türkçe çevirisiyle yayınlandı. Medya Derneği – UNESCO işbirliğiyle Türkçe’ye kazandırılan kitapta, medyadaki etik kaygılarına çözüm olabilecek alternatif görüşler sunuluyor.

UNESCO’nun kılavuz kitabına Bulgaristan’dan Sofya Medya Merkezi Müdürü Ognian Zlatev, Arnavutluk Medya Kurumu Başkanı Remzi Lani, Uluslararası Ombudsmanlar Örgütü (ONO) Başkanı Jacob Möllerrup ve Zagrep Üniversitesi öğretim üyesi Gordana Vilovi ile Sabah Okur Temsilcisi Yavuz Baydar katkıda bulundu. Kitapta, Avrupa’nın güneydoğu kesimindeki ülkelerde gazeteciliği eksik, kuraldışı ve etkisiz kılan temel faktörler ortaya serilirken, ‘medyanın özdenetimi’ ekseninde sağlam ahlaki temeller üzerine kurulu özgür ve bağımsız bir medya nasıl oluşturulabilir konuları da derinliğiyle işleniyor.

Medyamız açısından son derece önemli tespitler ve akılcı çözüm önerileri sunan Profesyonel Gazetecilik ve Özdenetim: Güneydoğu Avrupa ve Türkiye’de Yeni Medya, Eski Açmazlar adlı kitaba, Medya Derneği’nin web sitesinden <medyadernegi.org> ulaşılabilir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme