Tüyap Kitap Fuarı Bugün Açıldı

Kitap
Elif Tanrıyar’ın haberi Yayınevlerinin yeni kitaplarını okurlarıyla buluşturacfuar, 20 Kasım’a dek gezilebilir. Konuk Ülke: Mısır Bu sene fuarın ilk dört günü açık kalacak Uluslararası Sal...
EMOJİLE

Elif Tanrıyar’ın haberi

Yayınevlerinin yeni kitaplarını okurlarıyla buluşturacfuar, 20 Kasım’a dek gezilebilir.

Konuk Ülke: Mısır
Bu sene fuarın ilk dört günü açık kalacak Uluslararası Salon’da Mısır, onur konuğu olarak yer alacak. Yani dikkat! Fuar nasıl olsa bir hafta sürüyor diye rehavete kapılmayın. Onur konuğu Mısır etkinlikleri yalnızca ilk üç gün içinde gerçekleşecek. Peki nedir bu etkinlikler? 

Mısır’dan yaklaşık 25 yayınevinin katılımıyla düzenlenecek konuk ülke etkinlikleri kapsamında Mısır’ın sinemadan edebiyata kültür tarihine uzanan etkinlikler gerçekleştirilecek. 
Necib Mahfuz’un 100. doğum yılı paneli ve konuk yazarların katılacağı söyleşiler ve imza günleri onur konuğu etkinlikleri arasında yer alacak. Gamal Gitani, İbrahim Aslan, Yusuf Zidane, Mohammed Salmawy, Mai Khaled, Ahmed El Shahawy fuarın konukları arasında. 

Mısır etkinlikleri kapsamında modern Mısır sinemasının seçkin örnekleri Mısır Film Günleri ile izleyicilerin beğenisine sunulacak. Ücretsiz gösterilecek filmler arasında Arazi (1969), Necib Mahfuz’un kaleminden sinemaya uyarlanan Bir Başlangıç ve Bir Bitiş (1960), Bana Bir Hikaye Anlat (2009), Al Kitkat (1991) ve Alâ Al Asvani’nin romanından uyarlanan Yakupyan Apartmanı (2006) izlenebilir. 
Bugün ise National Dance Troupe ekibi dans gösterisi sunacak.

Git meden önce mutlaka not alın!
Kitap fuarını sosyal medyadan takip edin Kitap fuarıyla ilgili en güncel haberleri, konuk yazarları, katılımcı yayınevlerini, imza günleri ve etkinlik programıyla ilgili her türlü güncel haberi www.facebook.com/ istanbulkitapfuari ve www. twitter.com/kitapfuari üzerinden takip edebilirsiniz.
Bir hatırlatma: Kitap fuarı ziyaret saatleri değişti! 30. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı hafta içi günlerde öğrenci ve okulların fuarı daha rahat ziyaret edebilmeleri için kapılarını bir saat erken açacak. Kitap fuarı, hafta içi 10.00- 19.00 saatleri arasında, hafta sonu ise geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 11.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilir. İstanbul Kitap Fuarı, 20 Kasım 2011 Pazar akşamı ise 19.00’da sona erecek.

İmza günleri büyük salonlara taşındı Özellikle çok sayıda ziyaretçi akınına uğrayan yıldız yazarların imza günleri, yayınevlerinin standları yerine özel imza salonuna taşındı. Bu konudaki bilgileri yayınevlerinin standlarından alabilirsiniz.
İki fuar bir arada: ARTİST 2011 21. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı, İstanbul Kitap Fuarı ile eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek.

Onur yazarı: Ferit Edgü
Fuar süresince Ferit Edgü’nün eserleri ve yazın hayatı üzerine söyleşi, panel gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek; çalışmalarından ve yaşamından kesitlerden oluşan özel bir sergi kitapseverlerle buluşacak. 
Edgü, bugün saat 15:15’te Heybeliada Salonu’nda, ‘Umut: Düş mü, Gerçek mi?’ başlıklı panelin konuşmacısı olacak. 
Edgü’nün kitaplarının yayımlandığı Sel Yayınları’ndan Görsel Yolculuklar adlı kitabı ilk kez görücüye çıkacak. Kitapta, Edgü’nün görsel sanatlara bakışı ve 50’ye yakın sanatçı üzerine 50’den fazla yazı yer alıyor.

Uluslararası konuk yazarlar
İstanbul Kitap Fuarı, 30. yılında birbirinden değerli isimleri ağırlayacak. Fuarın konukları arasında İspanyol edebiyatının yaşayan en önemli isimlerinden biri olan Eduardo Mendoza, siyaset bilimci Michael Hardt, 68 hareketinin Almanya’daki isimlerinden Uwe Timm, Fransa’dan Mathias Enard ve David Boratav, İspanya’dan Nuria Amat, gazeteci Robert Fisk, Romanya Prensi Radu, Romanya’dan Irina Horea, Grete Tartler, Pavel Gheo Prose, Emin Emel, çocuk edebiyatının değerli isimleri Brigitte Labbe, John Boyne ve Oscar Brenefier yer alacak. Türkiye’de uzun zaman çok satan kitaplar listesinde yer bulan korku gerilim kitaplarının yazarı Tess Geritsen ilk kez fuarda okurlarıyla buluşacak. Gerilim kitapları meraklıları için bir diğer önemli konuk da Simon Beckett. Beckett, 18 ve 19 Kasım’da kitaplarını imzalayacak.

Sabah
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme