Türk Sinemasının Felsefi Arka Planı

Kitap
Türk Sinemasının Felsefi Arka Planı – (Sinemayı Felsefeyle Düşünmek) Yazar: Meral Özçınar Eşli Doruk Yayınları, Ocak 2012, 344 s.   Türk Sinemasının Felsefi Arka Planı, ülkemiz sinemasının ...
EMOJİLE

Türk Sinemasının Felsefi Arka Planı – (Sinemayı Felsefeyle Düşünmek)

Yazar: Meral Özçınar Eşli
Doruk Yayınları, Ocak 2012, 344 s.
 
Türk Sinemasının Felsefi Arka Planı, ülkemiz sinemasının kendini bulma, anlatım olanaklarını geliştirme ve sanatsal derinlik kazanma çabalarının analizi yönünde önemli bir adım. Dr. Meral Özçınar Eşli, Türk sinemasının tarihsel gelişimini felsefi bir zeminde sorgulayarak, sinemanın nerede olduğunu; bu noktaya hangi duraklarda soluklanarak geldiğini; şimdiki sinemanın felsefi ve sanatsal boyutunu sorguluyor.

Türk Sinemasının Felsefi Arka Planı, zaman-mekân kavrayışımız çerçevesinde biçimlenen sinema sanatına artık daha derinlikli ve kapsayıcı bir yaklaşımla yönelmemiz gerektiğinin; ortaya sorular atmanın ve bunları düşünsel zeminde irdelemenin önemine vurgu yapıyor.

Film ve yönetmen incelemeleriyle zenginleşen; okuyucuyu zorlamayan akıcı ve anlaşılır diliyle, gerek sinemaseverlerin gerekse sinemacıların ilgileneceği ve faydalanacağı bir çalışma olarak görünüyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme