Trollope 2012 Orange’ın Jüri Başkanı Oldu

Kitap
30 bin pound değerindeki prestijli ödül, İngilizce yazan kadın yazarlara veriliyor. Ödülün verilmeye başlandığı 1996 yılında bu yana ilk kez bir kadın, jüri başkanlığını üstlenecek. Trollope, ödülün g...
EMOJİLE

30 bin pound değerindeki prestijli ödül, İngilizce yazan kadın yazarlara veriliyor. Ödülün verilmeye başlandığı 1996 yılında bu yana ilk kez bir kadın, jüri başkanlığını üstlenecek.

Trollope, ödülün gerçek bir ayrımın ve özgünlüğün kazananlarını ortaya koyduğunu söyledi. Trollope, 1991’de yayımladığı The Rector’s Wife romanıyla büyük başarı kazanmış ve dikkatleri üzerine çekmişti.

Daha sonra Daughter’s in Law’un da aralarında bulunduğu 11 çağdaş roman yazan Trollope, “Bu, çok etkileyici bir ödül. Tüm dünyadan katılıma açık olması gerçeğini seviyorum. Önümüzdeki yılın ödülü için jüri başkanlığına davet edilmekten dolayı çok mutluyum ve önümüzdeki kış diğer jüri üyeleriyle çalışmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Orange Kurmaca Edebiyat Ödülü’nün önceki kazananları arasında, Lionel Shriver, Zadie Smith ve 2011’in galibi Tea Obreht gibi isimler bulunuyor.

Orange Kurmaca Edebiyat Ödülü’nün kazananı 15 haziranda açıklanacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme