Talid, Sosyoloji’yi Konuşuyor!

Kitap
Bilim ve Sanat Vakfı, Turkiye Arastirmaları Merkezi’nin yılda iki defa yayınlandığı dergi, şimdiye kadar Türk Siyaset Tarihinden Türk Hukuk Tarihine, Türk Bilim Tarihinden Türk Şehir Tarihine ka...
EMOJİLE

Bilim ve Sanat Vakfı, Turkiye Arastirmaları Merkezi’nin yılda iki defa yayınlandığı dergi, şimdiye kadar Türk Siyaset Tarihinden Türk Hukuk Tarihine, Türk Bilim Tarihinden Türk Şehir Tarihine kadar çeşitli konuları inceledi.

Modern Türk sosyolojisi tarihinin literatürünü içeren bu sayının yazılarında, Türkiye’deki bir asırlık sosyoloji birikimi, Turk sosyoloji tarihinde pozitivizm, sekulerleşme ve metodoloji tartışmaları, Türkiye’de köy, kent, din ve bilgi sosyolojileri ile sosyometri, sosyoloji ders kitapları, sosyoloji dernekleri ve kongreleri gibi alana ilişkin birbirinden farklı konulara yer verilmiş.

Turk Sosyoloji Tarihinin literaturunu konu edinen derginin bu sayısındaki söyleşiler, alanın önemli isimlerinden Prof. Dr. Bahattin Akşit, Prof. Dr. Nükhet Sirman ve Prof. Dr. Korkut Tuna ile yapılmış.
 

Derginin kapak resmine, içindekiler bölümüne ve önsöz yazısına www.talid.org adresinden ulaşabilirsiniz. Derginin eski ve gelecek sayı konularını da aynı web sitesinden inceleyebilirsiniz.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme