Stefan Zweig’la ‘Geleceğe Güven’

Kitap
Son dönemlerde hem Petersburg Öyküleri, Memurun Ölümü gibi klasik çevirilerin yeni baskılarıyla hem de Üçüncü Polis, Keçinin Şarkısı, Dışlanmış Kadın gibi Türkçeye ilk defa kazandırılan eserlerle klas...
EMOJİLE

Son dönemlerde hem Petersburg Öyküleri, Memurun Ölümü gibi klasik çevirilerin yeni baskılarıyla hem de Üçüncü Polis, Keçinin Şarkısı, Dışlanmış Kadın gibi Türkçeye ilk defa kazandırılan eserlerle klasik dünya edebiyatında ön plana çıkmaya başlayan Everest Yayınları, Stefan Zweig kitaplığına Geleceğe Güven’i yayınladı.

Yayınevi daha önce, 20. yüzyıl edebiyatının kuşkusuz en önemli isimlerinden biri olan yazarın Unutulmuş Düşler adındaki öykü kitabını basmıştı. Zweig’ın 1909-1941 yılları arasında kaleme aldığı bu denemeler, yazarın dünya görüşünün gelişimine önemli bir ışık tutuyor. I. Dünya Savaşı’na giden süreçten, ölümünden bir yıl önceye kadar geçen zamanda Zweig’ın düşüncelerinin ne tür evrelerden geçtiği, bugün öne çıkan hümanist yönünün nasıl sivrildiği bu yazılarda gözler önüne seriliyor. Geleceğe Güven, yazarı yakından tanıyanlar için şaşırtıcı, yazarla yeni tanışanlar içinse açıklayıcı nitelikte bir kitap.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme