Sözleşmeli Erbaş ve Er Ücreti Ne Olacak?

Kitap
Haber: Arzu Erdoğral TBMM Milli Savunma Komisyonunda, sözleşmeli erbaş ve er istihdamı ile YAŞ kararlarıyla TSK’dan atılanlara ilişkin düzenlemeyi içeren tasarı kabul edildi. TBMM Milli Savunma ...
EMOJİLE

Haber: Arzu Erdoğral

TBMM Milli Savunma Komisyonunda, sözleşmeli erbaş ve er istihdamı ile YAŞ kararlarıyla TSK’dan atılanlara ilişkin düzenlemeyi içeren tasarı kabul edildi.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili AK Parti Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceğini ve tasarının neleri kapsadığını on5yirmi5’e anlattı.

ÜÇ YIL ÇALIŞMA ŞARTI

Er ve erbaş olarak 22 yaşından başlayıp 29 yaşına kadar çalıştırmayı düşünüyoruz. Bu kişiler sadece sınır birliklerinde hudutlarda değil Genelkurmay’ın uygun gördüğü yerlerde de çalıştırılacak. Ama en az 3 yıl çalışma şartı getiriyoruz. Tasarı bizden çıktıktan sonra genel kurula gidecek. Genel Kurul’da da kabul edileceğini düşünüyorum. Zaten komisyonda da hiç kimse karşı çıkmadı. 

SÖZLEŞMELİ ERBAŞ ve ER ÜCRETİ

TSK’nin karada, denizde, havada her yerde ihtiyacı karşılanmış olacak. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde genişleyecek. En önemlisi de bu kişiler profesyonel olacak. Askeri eğitimde erler 2 ay silah kullanıyorlar. Oysaki er bunu devamlı kullanırsa daha iyi olur. Silah, arazi kısacası her konuda daha başarılı olacaklar. 
Ücretler 1200’den başlayarak 2 milyara kadar devam edecek. Paraşütçü ise artı 280 lira daha fazla para alabilecek.

YAŞ kararları ile TSK’dan atılanlar içinde gerekli desteği göstereceğiz.

on5yirmi5

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme