Sezai Karakoç’a ‘onursal doktora diploması’

Kitap
Geleneğimizden gelen öz ve kavram birikimiyle yeni Türk şiir ve edebiyatının oluşmasına katkıda bulunan, Tanzimat’tan bu yana süren değişim sarmalına karşılık, düşünce dünyamıza tarihi-sosyoloji...
EMOJİLE

Geleneğimizden gelen öz ve kavram birikimiyle yeni Türk şiir ve edebiyatının oluşmasına katkıda bulunan, Tanzimat’tan bu yana süren değişim sarmalına karşılık, düşünce dünyamıza tarihi-sosyolojik metodlarla medeniyetimizin köklerinden kavramlaştırdığı “diriliş öğretisi”ni  sunması ile bilinen Sezai Karakoç’a “onursal doktora diploması” verildi. 


 
Onursal diploma önerisi, Edebiyat Fakültesi’nin önerisi ve Trakya Üniversitesi Senatosu’nun 14.03.2013 tarih ve 4/1 sayılı kararıyla  verildi.  Karakoç’a onursal doktora diploması, Cumartesi günü İstanbul Cağaloğlu Diriliş Yayınevi’nde Rektör Prof. Dr. Yener Yörük tarafından kendilerine takdim edildi. Sayın Karakoç konuşmasında “Çok teşekkür ederim, sağolun varolun. Edebiyatımızın, düşünce dünyamızın daha parlak dönemler ve çağlar açmasını diliyorum ve bu da olacaktır inşallah.” dedi.

Törende, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recep Duymaz, Prof. Dr. Süleyman Pişkin, Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu ile birlikte Anadolu Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Recai Dönmez ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden Prof. Dr. Mehmet Tekin de hazır bulundu.

Rota Haber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme