“Şairin Romanı” Kitapçılarda!

Kitap
Murathan Mungan’ın yeni kitabı yine adından çok ettireceğe benziyor. Mungan’ın kitaplarında Doğu ritüeli ise her zamanki gibi değişmiyor. Önceki kitaplarında binbirgece masallarından ilham...
EMOJİLE

Murathan Mungan’ın yeni kitabı yine adından çok ettireceğe benziyor. Mungan’ın kitaplarında Doğu ritüeli ise her zamanki gibi değişmiyor. Önceki kitaplarında binbirgece masallarından ilham alan Mungan, son kitabında da yine bu kaynaktan yararlanmış… Kitabın arka kapağında, içeriğindeki temanın izdüşümü yapılıyor.

"Adı Yerküre olan bir gezegen. En büyük kara parçası sayılan Anakara’da farklı yerlerden farklı nedenlerle Odragend’e varmak üzere yola çıkan gezginler. Elli yıl sonra yurduna dönen bir bilge şair. Yıllarca evinden hiç çıkmadan yaşadıktan sonra, çıraklarıyla birlikte kendisini yollara vuran bir şiir filozofu. Yalnızca şairleri öldüren bir katilin izini süren atlı polis ve yardımcısı. Yol boyu içinden geçtikleri yerler, yaşamlar. Surlarında şiir bayrakları dalganan şehirler. Kanatları göğün gizemlerini birbirine bağlayan kuşlar. Sayıların, sözcüklerin, şifrelerin ardında ömür tüketen matematikçiler, dilciler, sözlükçüler, şairler… İnsanların ruhlarını sağaltan rüya terbiyecileri. Batı’nın modern çağ fantazi romanlarıyla Doğu’nun Binbir Gece Masalları’nın özgün bir bileşimi. Tabiata, emeğe ve şiire bir övgü."

onbesyirmibes

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme