Sabit Fikir’in ikinci sayısı yayınlandı

Kitap
Sibel Oral’ın hazırladığı dosyada, yayınevlerinden çevirmenlere, hukukçulardan kitapçılara kadar, yayın dünyasından pek çok kişinin görüşlerini bulmak mümkün. Derginin bir diğer dosya çalışması ...
EMOJİLE

Sibel Oral’ın hazırladığı dosyada, yayınevlerinden çevirmenlere, hukukçulardan kitapçılara kadar, yayın dünyasından pek çok kişinin görüşlerini bulmak mümkün.

Derginin bir diğer dosya çalışması ise, Mehmet Onur Doğan’ın hazırladığı ‘Bloguma Dokunma!’. İnternet yasaklarını, Blogspot yasağı özelinde ele alan bu çalışma, Türkiye’nin internet yasaklarında içinde bulunduğu durumu bir kez daha gözler önüne serecek.

Yazar Ali Teoman’ın vefatı, Madımak’ın çocuk kütüphanesine dönüştürülmesi, dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho’nun Türkiye ziyareti ve Orhan Pamuk’un Gazetesi Guardian’da sert bir dille eleştirilmesi gibi güncel mevzulara da değinen Sabit Fikir’de; yaklaşan Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde izlenebilecek edebiyat uyarlamalarıyla ilgili bir liste bulmak da mümkün.
 
Etgar Keret severlere müjde

Murat Gülsoy, Ömer Türkeş, Faruk Duman, Kaya Genç, Hayati Roman, Ali Bulunmaz gibi isimlerin eleştiri yazılarına ulaşabileceğiniz dergide, genç kuşağın önemli yazarlarından Etgar Keret ile yapılmış bir söyleşi de yer alıyor.

Dergi, İdefix abonelerine ücretsiz olarak ulaştırılıyor. [Taraf]

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme