Roman Armağanı Kamuran Şipal’in

Kitap
40. Orhan Kemal Roman Armağanı’nın sahibi açıklandı. 41 eserin katıldığı Orhan Kemal Roman Armağanı Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan, Kâmuran Şipal’in ‘Sırrımsın Sırd...
EMOJİLE

40. Orhan Kemal Roman Armağanı’nın sahibi açıklandı. 41 eserin katıldığı Orhan Kemal Roman Armağanı Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan, Kâmuran Şipal’in ‘Sırrımsın Sırdaşımsın’ isimli romanına verildi.

Yapılan açıklamada, Tahsin Yücel, Osman Şahin, İnci Aral, Özdemir İnce, Erol Ş.Erdinç, Turhan Günay ve A.Kemali Öğütçü’den oluşan Orhan Kemal Roman Armağanı Seçiciler Kurulu’nun Şipal’in “Sırrımsın Sırdaşımsın” romanını derinliğine akıp giden masallar, mitler ve ruh çözümlemeleri ile çağdaş bir yapıt ve geniş zamana yayılan bir atmosfer romanı olması, yenilgiler, zaferler belki/keşkelerle seçme ve vazgeçmelerle örülen bir varoluş romanını başarıyla ortaya koyması nedeniyle ödüle değer gördüğü ifade edildi.

Ödül töreni 2 Haziran Perşembe günü, Orhan Kemal Kütüphanesi-Konferans Salonu’nda, Orhan Kemal’i anma töreninde gerçekleşecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme