“Örgü Kulübü” Türkiye’de

Kitap
Serhat Ataman tarafından Türkçeye çevrilen kitap Mikado Yayınları imzası ile okur severler ile buluşuyor. Oldukça renkli ve ilginç bir hikayeye sahip olan “Örgü Kulübü” özellikle kadın dün...
EMOJİLE

Serhat Ataman tarafından Türkçeye çevrilen kitap Mikado Yayınları imzası ile okur severler ile buluşuyor. Oldukça renkli ve ilginç bir hikayeye sahip olan “Örgü Kulübü” özellikle kadın dünyası, sorunları, ilişkileri ve örgü örme ile hayat arasında kurduğu sıkı bağ ile dikkat çekiyor. Kitap özel ürün olarak Mart ayı sonuna kadar sadece D&R mağazalarında satılacak.

Ayrıca Örgü Kulübü sinemaya uyarlanarak dünyaca ünlü bir yıldızı da “Örgü Dünyası” ile buluşturacak. 2010 yılında vizyona girmesi beklenen filmde Julia Roberts başrol oynayacak.

 
Kitabın Konusu:

Bir grup kadın, haftada bir gün, son örgü projeleri üzerinde çalışmak ve hayat hikâyelerini paylaşmak için Manhattın’ın ara sokaklarından birindeki "Walker ve Kızı" adlı yüncüde bir araya gelir. Walker ve Kızı, dükkânın sahibi Georgia Walker için, ergenlik çağına kadar tek başına büyüttüğü kızıyla birlikte hayata tutunmasını sağlayan bir yerdir. Hafta boyunca orada örgü örüp iplik satan Georgia, Cuma akşamları da örgüye merak salan müşterileriyle bir araya gelir. Giderek sıradan bir yün dükkânı olmaktan çıkan Walker ve Kızı, zamanla artan sayıda kadına ev sahipliği yapan bir Örgü Kulübü’ne dönüşür. Böylece, sabırsızlıkla beklenen Cuma günlerinde sadece örgü örmenin incelikleri değil, hayatla baş etme deneyleri, kişisel sırlar, hayaller de paylaşılır. Bir gün, Georgia’nın 15 yıl önce kalbini kıran adam birden ortaya çıkıp kızının hayatında yer almak istediğini söylediğinde, bütün taşlar yerinden oynar. Olağan koşullarda birbirine karşı son derece dikkatli teğet geçerek yaşayan kadınlar, zor zamanda, örgüyü oluşturan her bir ilmek gibi kenetlenerek, birbirleri için çok değerli birer kız kardeş olduklarını fark ederler.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme