Oğuz Atay Burda, Okur Nerde?

Kitap
Ancak Atay, Tutunamayanlar romanıyla birlikte öylesine yüksekte bir yere kondu ki, gene tam anlamıyla değerlendirilememeye başladı. Onun üzerine hâlâ söylenmemiş sözler olması muhtemel. Ni...
EMOJİLE

Ancak Atay, Tutunamayanlar romanıyla birlikte öylesine yüksekte bir yere kondu ki, gene tam anlamıyla değerlendirilememeye başladı. Onun üzerine hâlâ söylenmemiş sözler olması muhtemel. Nitekim, Notos dergisi, bu ihtimali doğruluyor. 28. kez okura ulaşan Notos, haziran-temmuz sayısının kapağını Oğuz Atay’a ayırdı.

Dosyada Ömer Türkeş, Murat Gülsoy, Handan İnci, Ekrem Işın, Süha Oğuzertem, küçük İskender, Hande Öğüt, İnan Çetin, Kaya Genç ve Erdinç Akkoyunlu’nun yazıları yer alıyor. Son romanı ‘Şarkını Söylediğin Zaman’ ile İnci Aral; yeni kitabı ‘Durgun Sular Sessiz Akar’ ile Muammer Kırdök, Notos’un bu sayıdaki söyleşi konukları. Yakın zamanda ölen Latin Amerika edebiyatının önemli isimlerinden Ernesto Sabato’nun hayatı ve yapıtlarını da "Sabato’nun Ardından" başlıklı yazısıyla Alişan Çapan değerlendiriyor.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme