“Modern Zamanlar Sinema”nın 45. Sayısı Çıktı

Kitap
Dosya konusu olarak 2011’den geriye kalan 11 film incelenirken; Onur Ünlü sineması tartışılıyor; ayrıca geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Lütfi Akad’a özel bir bölüm ayrılıyor. Başarılı çe...
EMOJİLE

Dosya konusu olarak 2011’den geriye kalan 11 film incelenirken; Onur Ünlü sineması tartışılıyor; ayrıca geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Lütfi Akad’a özel bir bölüm ayrılıyor. Başarılı çevirileriyle sinema kitaplığımıza çok önemli eserler kazandıran Prof. Dr. Ertan Yılmaz’ın yanı sıra, Sinema Yazarları Derneği Başkanı Tunca Arslan’la yapılmış bir söyleşiye yer veriliyor.
 
 “Auteur” bölümünde ayrıntılı olarak ele alınan Federico Fellini sinemasının dışında, film analizleri Hitchcock’un Rope adlı klasiğiyle seyrine devam ediyor. Siegfried Kracauer’in “Caligari’den Hitler’e” adlı başyapıtı ile açılan “Sinemasal Kitaplar”, Jean Seberg’den Roy Armes’a, son dönemin önemli eserlerini kapsıyor; yeni DVD’ler ise Source Code’dan The Rise of Planet of the Apes’e bir dizi filmi kapsıyor.
 
Editörlüğünü Tuncer Çetinkaya’nın üstlendiği Modern Zamanlar Sinema Dergisi’nin yazarları arasında; Rekin Teksoy, Veysel Atayman, Mesut Kara, Ege Görgün, Mustafa Sözen, Emine Uçar İlbuğa, Zehra Yiğit, Ali Şimşek, Zahit Atam gibi isimler bulunuyor.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme