Kitabın Kadim Coğrafyasına Yolculuk

Kitap
17-22 Mayıs 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarı ziyaret eden okurlar, İdefix ile tanıştıkları e-kitap dünyasının sunduğu tüm yenilikleri görme şansı yakalayacaklar! Türkiye’nin kütüphane...
EMOJİLE

17-22 Mayıs 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarı ziyaret eden okurlar, İdefix ile tanıştıkları e-kitap dünyasının sunduğu tüm yenilikleri görme şansı yakalayacaklar!

Türkiye’nin kütüphanesi İdefix, 2. Tüyap Diyarbakır Kitap Fuarı’nda online kitap dünyasının yeni yüzünü sunmaya hazırlanıyor! Tüm dünyada hızla yaygınlaşan ve yayıncılık sektöründe yeni dengeler yaratan e-kitap fenomeninin Türkiye adresi olan kuruluş, teknolojinin sunduğu tüm imkanlardan yararlanarak okuyucuları kitapla buluşturmayı sürdürüyor.

iPad için geliştirilen Kitaplık uygulamasıyla 2010’un adından en çok söz edilen yazılımına imzasını atan İdefix, iPhone ve androidli cihazlar için geliştirilen sürümlerle de e-kitap erişimindeki benzersiz ve öncü vizyonunu koruyor.

Edebiyat dergiciliğinde yepyeni bir soluk: Sabit Fikir

Türkiye’nin en büyük kültür ürünleri sitesi İdefix’in yaklaşık iki yıl önce hayata geçirdiği sabitfikir.com, artık basılı olarak da okunabiliyor.

İdefix üyelerinin siparişleriyle birlikte ücretsiz olarak gönderilen Sabit Fikir, geçtiğimiz günlerde ikinci sayısıyla okuru selamlamıştı. Gazeteci Elif Bereketli’nin yönetimindeki SabitFikir, İdefix standında okurlara sunulacak.

Yayınevi ve kitapçıların kaderini değiştiren proje: Prefix

Basılı kitap dağıtımı ve ödeme sistemlerine alternatif ve profesyonel bir çözüm getiren Prefix, 2010 yılı içinde şekillenmiş ve 2011 yılında tüm hatlarıyla faaliyete geçmiş yepyeni bir uygulama!

2. Tüyap Diyarbakır Kitap Fuarı’nda tanıtımı yapılacak bu uygulamayı İdefix Genel Müdürü Mehmet İnhan şöyle anlatıyor: “İdefix e-kitap satışını çağrıştıran bir profile sahip olmakla birlikte basılı kitap dağıtımını da çok önemseyen bir anlayışa sahiptir. Basılı edebi yayınlar çok büyük bir dünyadır ve okuyucu açısından en büyük sıkıntı ülkenin her yerine aynı hız ve kaliteyle bu kitapların dağıtılamıyor olmasıdır. İşte bu noktada, kalıcı bir çözüm yaratmak üzere yeni girişimimiz “Prefix” devreye girmektedir.

Prefix, tamamen kurumsal hizmet mantığına dayalı, sadece kitapçı ve yayıncıların yer aldığı bir toptan ticaret ortamıdır. İşleyişi tarif etmek istersek; Prefix internet üzerinden kitapçılara yönelik bir sipariş, dağıtım ve lojistik kanalıdır. Kitapçılar üye olup siparişlerini toptan fiyatına alabilirken bankaların bu projeye özel Prefix kurumsal kredi kartıyla vadeli alım yapabiliyorlar. Kitapçı vadeli ödeme seçeneklerinden yararlanıyorken aynı anda yayıncı ödemesini bir ay içerisinde alabiliyor. 2010 yılı içinde altyapı çalışmalarını tamamladığımız bu oluşum 2011 yılında hizmet vermeye başlamıştır: Bölge temsilcilikleri ve lojistik alanındaki tam kadrolaşmayı bu yıl içinde tamamlayacak ve sistemin tüm hatlarıyla çalışmasını başlatmış olacağız.”

e-Kitap okumayan kalmasın!

Yaklaşık 100 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek fuarda, İdefix standı e-kitap evreninin merkezini oluşturacak: iPhone, iPad, Samsung Tablet,  Booken ve Reeder e-ink gibi birbirinden farklı cihazlarla okuma keyfi ziyaretçilere sunulurken, bu ürünlerde İdefix datalarında kayıtlı tüm e-Kitap’ları test etmek de mümkün olacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme