Kitabın elektronik yolculuğu tartışılıyor

Kitap
Etkinliğin birinci bölümde kitabın üretimi ve dağıtımı süreçlerinde meydana gelen gelişmeleri  ve bu gelişmelerin toplumsal etkilerini sahaf, yayıncı/dağıtımcı, toplum  ve okuyucu bakış açıs...
EMOJİLE

Etkinliğin birinci bölümde kitabın üretimi ve dağıtımı süreçlerinde meydana gelen gelişmeleri  ve bu gelişmelerin toplumsal etkilerini sahaf, yayıncı/dağıtımcı, toplum  ve okuyucu bakış açısıyla tartışılacak.

İkinci bölümde ise kitabın macerasında kaçınılmaz yeni bir evre olarak görünen elektronik dünyanın avantajları ve dezavantajlarını değerlendirilecek. Geleceğe yönelik öngörülerde bulunarak bu öngörüler çerçevesinde olabilecek sorunlar ve işbirliği olanaklarını tartışalacak.

“Basılı kitap ve sahaflığın geleceği nedir?”, “Elektronik kitap yaşamımızı ve alışkanlıklarımızı nasıl etkileyecek?”, “Binlerce kitabı depolayacağımız “reader”larla dolaşırken daha mı çok okuyacağız?”, “Az da olsa okuyan bir nesilden sürekli olarak izleyen bir nesle geçiş geleceğimizi nasıl etkileyecek?”, “Elektronik kitaba abonelik mi, satın alıp sahip olmak mı?”… E-kitapla birlikte ortaya çıkan bu gibi sorulara cevap aranacak olan panele, e-kitap konusunda Türkiye’de öncülük yapan EBİ A.Ş. Genel Müdürü Mehmet İnhan’da katılacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme