Kitap

Hz. Muhammedin Hayatı ve İslam Daveti – C.Vatandaş

Pınar Yayınları’nın, İslam Düşüncesi kategorisinde Hz. Muhammedin Hayatı ve İslam Daveti adlı 1150 sayfalık kitabı raflardaki yerini aldı. Fiyat: 45.00YL Daha önce iki cilt halinde yayınlanan kitab, okuyuculardan gelen talep üzerine..

Hz. Muhammedin Hayatı ve İslam Daveti – C.Vatandaş

Pınar Yayınları’nın, İslam Düşüncesi kategorisinde Hz. Muhammedin Hayatı ve İslam Daveti adlı 1150 sayfalık kitabı raflardaki yerini aldı. Fiyat: 45.00YL

Daha önce iki cilt halinde yayınlanan kitab, okuyuculardan gelen talep üzerine tek ciltte birleştirilerek güncellendi.

Celaleddin Vatandaş‘ın kaleme aldığı Ocak 2015 tarih basımlı kitabın tanıtımında;

O, Allah’ın, insanlara, dünya ve ahiret hayatlarını ‘esenlik yurdu’ (Yunus, 10:25) kılacak yolu göstermek için gönderdiği elçilerinin sonuncusu Hz. Muhammed (s)’den başkası değildi. Söz konusu olay ise, O’nun, Allah’ın elçisi olarak seçildiğini bildiren ve böylelikle insanlara mutlak hakikâtleri bildirme sürecini başlatan vahiyle ilk defa muhatap oluşuydu.

Bu olayı, yani ilk vahyin gelişini takiben, kıyamete kadar ki zaman içerisinde yaşayacak bütün insanlar için gerçek mutluluğun, adaletin, huzurun, güvenin, iyiliğin, güzelliğin… yolunu gösterecek ilâhî bilgiler yirmi yılı aşkın süreyle vahyolundu.

Vahyolunan her ayetle bireysel ve toplumsal hayatın olması gereken en mükemmel şekli, en güzel muhtevası bildirildi, açıklandı, gösterildi. Vahyolunan ayetler ve o ayetlerin oluşturduğu Kur’an önce elçisini eğitip yetiştirdi. O’nun ilâhî talimatlarıyla mükemmelleşen ve tüm insanlık için en güzel model haline gelen uygulamaları ve yaşantısı ise ilâhî bilginin pratiğe aktarılışı olarak anlam kazandı.

Böylelikle, insanlığa sunulan dosdoğru ve en güzel hayat tarzı, teorik esaslar halinde insanlara bildirilen bir bilgi yığını olmaktan çıktı; ilâhî bilgi O’nun şahsında en mükemmel modelini buldu; insanlık O’nun şahsında bir insanın ulaşabileceği en mükemmel aşamaya erişti.

Bilgi : http://www.pinaryayinlari.com/hz-muhammed-s-in-hayati-ve-islam-daveti-2-cilt-p186967.html

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL