Her Üniversitelinin Bir “Ur”u Vardır!

Kitap
Her Üniversitelinin Bir "Ur"u Vardır! diyen gençlerin çıkardığı derginin tanıtımı ile ilgili yapılan açıklama da şu ifadelere yer verildi; Üniversite kepinden tavşan çıkmasa da bir cümle kop...
EMOJİLE

Her Üniversitelinin Bir "Ur"u Vardır! diyen gençlerin çıkardığı derginin tanıtımı ile ilgili yapılan açıklama da şu ifadelere yer verildi;

Üniversite kepinden tavşan çıkmasa da bir cümle kopararak, sahnede üçüncü selamımızı bırakıyoruz “iradesizliğe diyalektik bir duruş”. Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde öğrenci tarafını tutarak misyon belirlemeye çalışıyoruz sonra ki safhalara üniversite vizyonu ile girme gayretini taşıyarak; kültür, gelenek, zihin, eğitim, zaman ve algılar üzerine üç ağızlı tarakları etiketliyoruz ceketlerimize.”UR” olmak birde iyi huylusuna ulaşmak zor olsa da biraz ciddiyet yağmuru yağmalıdır eylemlere bunu bilerek çıktık yola. Raf süsü, otobüs heyecanı, tren uykusu oldurulmaya çalışılsa bile bir niyetimizle sorgulayın hele bizi.Bu yaş insan vitrinin de; radikallerle, dindarla, ateistlerle, solcularla, sağcılarla bizle, hepimizle çünkü nerede olduğumuzu unutmamalı ve iyi kavramalıyız. Bu nokta da üniversite dergisi olmanın zorluğunu yaşasakta ne ile iç içe olduğumuzu idrak etmiş durumdayız.

İlk sayımızla bir prototip çizme, ikinci sayımız da “modern izim ve gençlik” ile köprü kurmaya çalıştık. Göze çok klişe gelse de, denenmişlerden olmuş olsa da bize eşlik eden prof. Orhan Atalay, prof Erdoğan Erbay ve tüm yazarlarımızın mektep terbiyesin de açtığı yolda farklı bir söylem söylediğimizi eminiz.

Bu terbiye akademik kalemlerin eşlik edeceği üçüncü sayımız ile çok daha belirginleşecektir. Öğrenci ile iç içe olmaya var gücümüzle çalışarak sorunları ve sıkıntılarına misyonumuz adına destek olmaya bir noktada onlara üniversitenin kapılarını aralatmak adına sosyal duruşumuz Erzurum da ev sahibi olmak ve davranmaktır.

Dergimizin yazar kadrosu akademik yazarlar ve öğrencilerden oluşmaktadır. Derginin editörleri Safa BIYIK ve Arif AKDAĞ imtiyaz sahibi ise İrfan KARADENİZDİR. Üniversitemizi fakülte ve hatta bölümler olarak aktif kullanmaya çalışmakta vizyonumuzun gereği birçok nokta da ileriye taşımak için eğitime katkı yapmak ve destek olmak için aracı görevini taşımaktayız.

Her dönemlik çıkmaya çalışan ur ilk sezonla tekrar merhaba demek üzeredir. Öğrenci imkânları ve gayretleri ile bu akli ve tasavvur sözlüğü sürekliliğinden ödün vermeden varlığına eğitim öğretim süresi içinde devam edecektir. Ur şimdilik bizlerle yarın buraya gelen aynı sancının çocuklarında hedefine emin adımlarla ilerleyecektir.

Eğer Üniversiteliyseniz mutlaka bir "ur"unuz vardır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme