Gülen’in 4 Kitabı Kürtçeye Çevrildi

Kitap
Fethullah Gülen Hocaefendi’nin eserleri Kürtçeye kazandırıldı. Kaynak Yayınları tarafından Kürtçeye çevrilen Gülen’in 4 kitabı, ‘İnancın Gölgesinde’, ‘Kader’, ̵...
EMOJİLE

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin eserleri Kürtçeye kazandırıldı.
Kaynak Yayınları tarafından Kürtçeye çevrilen Gülen’in 4 kitabı, ‘İnancın Gölgesinde’, ‘Kader’, ‘Ölçü ve Yoldaki Işıklar’ ile ‘Çekirdekten Çınara’ ilk kez Bursa Kitap Fuarı’nda okurla buluştu. Kürt gençlerin beğeniyle okuduğu kitaplar, büyük ilgi gördü.

Kaynak Yayınları temsilcisi Sinan Baba, Güneydoğu’daki insanların, dilini sağlam kaynaktan öğrenip daha sağlıklı bilgi edinebilmesi için Kürtçe yayına başladıklarını söyledi. Fethullah Gülen Hocaefendi’nin insani değerleri ve barışı öne çıkartan Ölçü ve Yoldaki Işıklar kitabı ile 3 eserinin daha Kürtçeye çevrildiğini belirten Baba, şöyle konuştu: "O bölgedeki insanımızın en büyük derdi cehalet. Bu cehaleti ancak bilgi ile yenebiliriz. Bu bilgiyi de kendi anadilinde, Kürtçe verirsek ulaşmış oluruz. Şu anda Güneydoğu’daki tüm kitabevlerinde bu eserler toplumsal barışa katkı sağlamak amacıyla hizmet veriyor." Kitapları fuarda gördüğünü ve çok sevindiğini dile getiren üniversite öğrencisi Yunus Hancı ise şunları kaydetti: "Bu kitap Kürtçe yazıldığı için herkese tavsiye ediyorum. Herkese Kürtçe olarak dinî bilgiler verecek bir kitap. Arkadaşlarımın okumasını tavsiye ediyorum."

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme