En fazla kitap okuyana inek

Kitap
Erçek Çok Programlı Lisesi edebiyat öğretmeni Zeynep Oral tarafından bir süre önce başlatılan kitap toplama kampanyası, kısa sürede büyük yankı buldu. Toplanan kitapları, okuldaki diğer öğretmenler ve...
EMOJİLE

Erçek Çok Programlı Lisesi edebiyat öğretmeni Zeynep Oral tarafından bir süre önce başlatılan kitap toplama kampanyası, kısa sürede büyük yankı buldu.

Toplanan kitapları, okuldaki diğer öğretmenler ve öğrenciler ile kapı kapı dolaşarak velilere dağıtan Oral, ”Veliler okuyor, öğrenciler kazanıyor” ve ”En fazla kitap okuyan velinin ödülü inek” adlı projelerle veliler arasında yarışma düzenledi.

Erçek beldesinde yaşayan aileleri tek tek ziyaret eden öğretmen ve öğrencilerin misafir olduğu evde yaşayan Ebru Örkmez de iki çocuğunun lisede okuduğunu kaydederek, ”Yarışmaya ailece katılmaya karar verdik. Fakat ailemizdeki herkesin okuma yazması olmadığı için verilen kitapları ben okuyacağım. Ben de ilkokul mezunuyum. Elimden geldiği kadarıyla çok sayıda kitap okuyarak evimize inek, çocuklarıma not kazandıracağım” dedi.

AA