Edebiyatta “Miras” Tartışması

Kitap
Dergi, bu sayısında, yazarların vârislerini, "Edebiyatta ‘miras’ tartışması" başlıklı bir dosya çalışmasıyla ele alıyor. Yazarların vasiyetleri, vârislerin manevi sor...
EMOJİLE

Dergi, bu sayısında, yazarların vârislerini, "Edebiyatta ‘miras’ tartışması" başlıklı bir dosya çalışmasıyla ele alıyor. Yazarların vasiyetleri, vârislerin manevi sorumlulukları ve telif hakları gibi mevzuların ele alındığı Nehir Minel imzalı dosyaya, Can Öz, Işık Öğütçü, Hakan Günday, Şenol Erdoğan ve Ömer Türkeş gibi isimler fikirleriyle katkıda bulunuyor.

Hulki Aktünç’un ardından

Bu sayıda Ömer Türkeş, Kaya Genç, Faruk Duman, küçük İskender, Oylum Yılmaz, Hayati Roman ve Ayşe Düzkan’ın kitap eleştirileri yer alıyor. Ceyhan Usanmaz’ın hazırladığı YarımKitaplar’da Albert Camus’nün yarım kalan kitabı "İlk Adam"ın hikâyesini anlatıyor; Sibel Oral ise HarfiMemnu’da Rıfat Ilgaz’ın "Sınıf" adlı kitabı yüzünden başından geçenlere tanıklık etmemizi sağlıyor.

Kapağını genç çizer Aksel Ceylan’ın hazırladığı dergide, Murat Gülsoy’un geçen ay hayatını kaybeden usta edebiyatçı Hulki Aktunç ile yaptığı ve daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış bir söyleşinin yanı sıra, Haydar Ergülen’in Aktunç’u dair biyografik anlatısını da bulabilirsiniz.

Idefix ve Prefix’le ücretsiz

Bu sayıda, Fikri Sabit ve Cemal Karanlık keyifli yazılarının yanı sıra, usta çizer Metin Üstündağ’ın düşündüren çizgilerini bulmak mümkün.

Yayın yönetmenliğini Elif Bereketli’nin yaptığı Sabit Fikir, Idefix ve Prefix paketleriyle ücretsiz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme