Dergah yine dolu dolu

Kitap
 yine dolu doluMilletimizin, tüm İslâm âleminin ve okurlarımızın Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyoruz. Mübarek Ramazan hürmetine Cenab-ı Hak’tan ülkemize, İslâm â...
EMOJİLE

 yine dolu doluMilletimizin, tüm İslâm âleminin ve okurlarımızın Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyoruz. Mübarek Ramazan hürmetine Cenab-ı Hak’tan ülkemize, İslâm âlemine ve tüm dünyaya huzur, sulh ve sükun ihsan etmesini niyaz ediyoruz.

Yavuz Altınışık, Kutluhan Arslantürk, Cevdet Karal, Duygu Küçüker, Hünkar Dağlı, Mehmet Ali Özkan ve Fatih Yavuz Çiçek bu sayının şairleri.

Mehmet Nuri Yardım ile Tuna Tukay ‘derkenar’ sütunlarında yazdılar.

İlk kitabı ile dikkati çeken Mukadder Gemici ve Mesut Koçak hikâyeleri ile bu sayımıza katkıda bulundular.
İsmail Kara aramızdan vakitsiz ayrılan hocası Selçuk Eraydın’ı anlatıyor.

Abdullah Harmancı ilk hikâyesi dergimizde çıkmış olan Mehmet Harmancı’nın “Muhtemel Menkıbeler” adlı ilk hikâye kitabını tanıtıyor.

Bu sayının ‘orta sayfa sohbeti’ni Ercan Yıldırım ile yaptık. Yıldırım son devir Türk düşüncesi, Türk roman ve hikâyesi üzerinde çalışıyor. Bu yolda “Modern Türk’ün Hikâyesi” adlı bir eser yayınladı. Konuşma bu eser bağlamında Yıldırım’ın Türkiye’nin modernleşmesi ile hikâyemizin kesişmesi üzerine odaklanıyor.
Mehmet Naci Önal’ın sinema üzerine bir denemesini okuyacaksınız.

Son yazı Hilal Kazan’ın Medine’de düzenlenen “Uluslararası Kadın Hattatlar Sempozyumu ve Sergisi”nden izlenimleri aktarıyor.

Daha güzel sayılarda buluşmak umuduyla.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme