Çocuk oyunları kitap oldu

Kitap
İlk olarak Yeşilköy CNR Kitap Fuarında okuyucuya sunulan kitapları İstanbul Kitapçısı satış noktalarından ve e-satış sitelerinden elde edilebilecek. 32’şer sayfalık beş kitapta yaklaşık yüz oyunun nas...
EMOJİLE

İlk olarak Yeşilköy CNR Kitap Fuarında okuyucuya sunulan kitapları İstanbul Kitapçısı satış noktalarından ve e-satış sitelerinden elde edilebilecek. 32’şer sayfalık beş kitapta yaklaşık yüz oyunun nasıl oynanacağı resim ve metin olarak anlatılıyor. 

On Beş Yılda Derlendi

Kitaplarda yer alan oyunlar, Erol Erdoğan tarafından on beş yılda derlendi. “Kitaplarda yer alan oyunların çoğu çocukluk hatıralarıma dayanıyor. Bazı oyunları başkalarını dinleyerek derledim. Dedeleri, nineleri, anneleri, çocukları dinledim.” diyen Erdoğan bazı oyunları akademik araştırmalardan, bazılarını da hemşeri derneklerine ait kaynaklardan elde etmiş.  

Erol Erdoğan’ın arşivinde beş yüzden fazla oyun bulunuyor. 

Aileler Çocuklarıyla Birlikte Oynasın

Anne ve babaların “Çocuklarımız, eski oyunları oynamıyor” şeklindeki şikâyetlerinin yanlış olduğunu söyleyen Erol Erdoğan’ın bir de çağrısı var: “Eski oyun diye bir şey yok, oyunlar oynanmaya devam edilirse yeni olur. Oyunların yaş aralığı geniş. Dede ile torun, anne-baba ile çocukları oynayabilir. Büyükler şikâyet etmek yerine çocuklarıyla birlikte oynasınlar. Oyunların yaygınlaşması için bu şart.”