Cezaevinde her kitap 4 gün demek

Kitap
Reuters haber ajansının haberine göre Brezilya’da federal mahkeme yetkilileri, tutukluların cezalarını azaltabilmeleri için harika bir yol bulmuş: okunan her kitap, hapis cezasını 4 gün kısaltıy...
EMOJİLE

Reuters haber ajansının haberine göre Brezilya’da federal mahkeme yetkilileri, tutukluların cezalarını azaltabilmeleri için harika bir yol bulmuş: okunan her kitap, hapis cezasını 4 gün kısaltıyor.

Hükümetin yaptığı açıklamaya göre, Brezilya’nın en azılı suçlularının bile faydalanabileceği bu uygulamada, mahkumlar edebiyattan felsefeye, bilimden klasiklere kadar yılda 12 eser okuyup maksimum 48 güne kadar cezalarını azaltabilecekler.

Mahkumlar her bir kitabı dört haftalık bir süre içinde bitirmeli ve “imla kurallarına uygun, dile hakim, okunaklı” bir makale yazmalılar.

Karara göre cezaevlerinde hangi mahkumların “Okuyarak Kefalet Ödeme”ye uygun olduğuna karar veren bir kurul olacak. Cezaevleri için kitap bağışı projesinin başında bulunan Sao Paulo’lu avukat Andre Kehdi, “Buradan çıkan bireyler daha aydınlanmış ve daha geniş bir dünya görüşüne sahip olarak ayrılacaklar” dedi.

Radikal