“Caze Davalarında Yol Ayrımı” Paneli

Kitap
Hukukçular, yarın (23 Nisan) yapılacak  "Ceza Yargılamasında Yol Ayrımı" panelinde özel ceza yargılamasındaki çarpıklıkları ve bu bağlamda gündemdeki gelişmeleri değerlendirecek. Paneld...
EMOJİLE

Hukukçular, yarın (23 Nisan) yapılacak  "Ceza Yargılamasında Yol Ayrımı" panelinde özel ceza yargılamasındaki çarpıklıkları ve bu bağlamda gündemdeki gelişmeleri değerlendirecek.

Panelde, Nisan’da yayınlanan " Parçalanmış Adalet-Türkiye’de Özel Ceza Yargısı" kitabının yazarlarından Haluk İnanıcı, Ergin Cinmen, Ercan Kanar ve Fikret İlkiz konuşacak.

Kitabın tanıtım yazısında şöyle deniyor:

"Devlet Güvenlik Mahkemesi’nin (DGM) devamı gibi kurulan ve işleyen "özel yetkili ağır ceza-özel soruşturma" modelini ele alıyor, bu soruşturma ve yargılama yönteminin "adil yargılama" açısından oluşturduğu tehdidin çeşitli boyutlarına dikkat çekmeyi amaçlıyor: Göz ardı edilen sanık ve müdafi hakları, kanuna aykırı uygulamalar, "terör suçlusu" olarak değerlendirilen çocukların yargılanmaları, askerî yargının doğurduğu sorunlar, gizli tanık uygulaması, bilgisayarlarda yapılan aramalar, son çare olarak başvurulması gereken "tutuklama"nın kural haline gelmesi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları"

İletişim yayınlarından çıkan kitapta Seda Akço Bilen, Ergin Cinmen, Turgay Demirci, Erdal Doğan, Fikret İlkiz, Haluk İnanıcı, Ercan Kanar ve Ümit Kardaş’ın yazıları var. [Bianet.org]

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme