Can Yayınları Sizin İçin Hayal Edip Yarattı

Kitap
Almanya’da gerçekleşen bir nükleer patlamanın ardından radyasyon yüklü yağmur bulutlarının tüm Avrupa’ya saçtığı felaketi konu edinen kitap için büyük prodüksiyonlu bir tanıtım filmi çekil...
EMOJİLE

Almanya’da gerçekleşen bir nükleer patlamanın ardından radyasyon yüklü yağmur bulutlarının tüm Avrupa’ya saçtığı felaketi konu edinen kitap için büyük prodüksiyonlu bir tanıtım filmi çekildi! Üç gün boyunca İstanbul’un muhtelif semtlerinde günlük hayata karışan Türk Hibakuşalar, yüzleri ve zihinlerine yerleştirilen nükleer felaket izleriyle ‘yeni hayat’ı kameraya yansıttı.

Tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.

Hiroşima ve Nagazaki felaketlerini yaşayıp hayatta kalan Hibakuşa’lara adanan Kara Yağmur, kısa bir süre önce yaşanan nükleer felaketi akla getiriyor. Alman yazar Karl Olsberg tarafından ustalıkla kaleme alınıp okuyucuya bu büyük felaketin yarattığı kaosunu dakikası dakikasına yaşatan eser, benzersiz bir tanıtım faaliyetine ilham kaynağı oldu.

Nükleer saldırıların insan hayatında açtığı büyük krateri tüm açıklığıyla görünür kılan Kara Yağmur’un tanıtımında, oyunculara altı saat süren özel bir makyaj uygulandı. Bugüne dek pek çok büyük sinema projesinde yer alan Dükkan-ül Hayal ekibinin uyguladığı protez makyaj, sıradan yüzleri yok edip nükleer felaketin etkilerini tüm çıplaklığıyla ortaya çıkardı. Çekim süresince yerli ve yabancı izleyicilerin ilgi odağı olan Türk Hibakuşalar, nükleer terör gerçeğini, belgesellerdeki tozlu rafından çıkarıp İstanbul’un gündelik hayatına taşıdı.

Lara Film tarafından yapılan ve üç günde tamamlanan çekimlerde sete misafir olan izleyiciler, oyunculara ve kitaba büyük bir ilgi gösterdiler. Nükleer felaket tehlikesinin ulus ve kişi ayırmadan herkesin gerçeği olduğunu gösteren çalışma, önümüzdeki günlerde Can Yayınları Facebook sayfasından okurların beğenisine sunulacak.

Can Yayınları Satış ve Pazarlama Müdürü Ali Granit, yayınevlerinin bugününü ve fark yaratan tanıtım faaliyetlerinin yayımcılık sektörüne etkilerini şu sözlerle değerlendiriyor: "Geçmişe kıyasla bugün çok daha fazla kitapevi ve yayınevi olduğu aşikar… Bilgi aktarımının bu kadar yoğun olduğu bir ortamda farklılaşmak ve doğru kitabı doğru okura ulaştırabilmek için teknoloji ve sanatın sunduğu tüm imkanlardan yararlanmak gerektiğini düşünüyorum.  Bir yayınevi iyi kitap ve kaliteli yazar seçtiği sürece başarısını sürekli kılarken geliştirilen yaratıcı tanıtım stratejileri de kitabın okura etkileyici bir şekilde duyurulmasını sağlıyor. Başarıyla geçen otuz yıllık yayımcılık öykümüze yeni bir soluk getiren farklı tanıtım anlayışını yeni fikirlerle beslemeyi sürdüreceğiz."

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme