Büyük Zafer’e İki Yeni Kitap

Kitap
Çanakkale Savaşları üzerine tematik yayıncılık yaparak kendisini adeta bu büyük zafere adayan Yarımada Yayınları, 18 Mart’a özel iki yeni kitapla okurlarının karşısında. “Çanakkale Öyküsü&...
EMOJİLE

Çanakkale Savaşları üzerine tematik yayıncılık yaparak kendisini adeta bu büyük zafere adayan Yarımada Yayınları, 18 Mart’a özel iki yeni kitapla okurlarının karşısında. “Çanakkale Öyküsü” ve “Mehmet Akif ve Çanakkale” Çanakkale Haftası’nda raflardaki yerini alıyor.

Geçen yıl düzenlenen ve Mayıs ayında Ödülleri dağıtılan “Çanakkale Konulu Hikaye Yarışması”nda dereceye giren 15 hikayenin yer aldığı “Çanakkale Öyküsü”, Çanakkale destanını 94 yıl sonrasının diliyle anlatan uzun bir öykü. 328 sayfa olan kitapta her hikaye diğerinin bittiği yerden başlayıp Çanakkale Destanı’nın yazgısına katılıyor. On beş farklı kalem Çanakkale’yi kendince şerh ediyor.

Bilal Kas, Hüseyin Karaca, Ayhan Dayan, Demet Çizmeli, Eşref Karadağ, Göker İnana, Alper Duran, Tülay Aksu, Emine Aydınlı, Altuğ Aksu, Betül sultan Şahin, Sena Nebioğlu, Yusuf Kenan Sepet, M. Seyda Karatepe ve Zeynep Kaya’nın kaleminden çıkan hikayeler Çanakkale’ye dair duyulmadık sözler söylüyor.

“Mehmet Akif ve Çanakkale” ise Türk Edebiyatı’nın tartışmasız en önemli şairi Mehmet Akif Ersoy’un savaş yıllarında şiiriyle verdiği mücadeleyi ve muhteşem “Çanakkale Şehitlerine” şiirini hazırlayan serüveni anlatıyor. Şair-Yazar Mustafa Özçelik’in kaleme aldığı kitapta, Akif’in Berlin ve Mısır’da geçen tedirgin günlerinden İstiklal coşkusuna uzanan yolculuk, kimi zaman mısraların çizdiği harita üzerinden kimi zaman tanıklarının gözlerinden seyrediliyor. “Mehmet Akif ve Çanakkale” küçük boy, 192 sayfa.

İki kitaba da kitapevlerinden ve web satış sitelerinden ulaşabilir, toplu alımlar için İZ ve Final Dağıtım’ı arayabilirsiniz.

Çanakkale Öyküsü
328 sayfa, Ebat: 15×21
ISBN: 978-9944-263-18-4
Birinci Basım

Mehmet Akif ve Çanakkale
192 sayfa, Ebat: 15×21
ISBN: 978-9944-263-19-1
Birinci Basım

Ayrıntılı bilgi için; www.yarimada.com.tr , yarimada@yarimada.com.tr
Tel: 0212 665 85 75