Bu Manga Başka Manga

Kitap
Japonlar Manga‘yı hem popüler kültürün önemli bir unsuru hem de geleneksel sanatlarının bir uzantısı olarak çok iyi bir yere oturtmuşlar. Kocaman gözlere çok fazla anlam sığdırılabildiğini gören...
EMOJİLE

Japonlar Manga‘yı hem popüler kültürün önemli bir unsuru hem de geleneksel sanatlarının bir uzantısı olarak çok iyi bir yere oturtmuşlar.

Kocaman gözlere çok fazla anlam sığdırılabildiğini gören Osamu Tezuka, bu tekniği takdir etmiş ve kullanmaya başlamış. Japonya’da her yıl yayımlanan bütün kitap ve dergilerin yüzde 40’ını çizgi romanlar oluşturuyor.

Manga adı verilen Japon çizgi romanları, dünyanın dört bir yanında büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Avrupa’da yapılan araştırmalar Manga satışlarının çizgi roman satışlarını geçtiğini ve yeni bir kültürün öncüsü olduğunu belirtiyor.

Amerika‘da ise yeni çıkacak Manga serileri için insanların geceden gelip Manga satan dükkanların önünde uzun kuyruklar oluşturması Manga‘nın dünyada geldiği noktayı gösteriyor. Dünyayı saran Manga çılgınlığı Arunas Yayıncılık ile artık Türkiye‘de.

İLK KİTAP ZEHİRLİ ŞEKER

SKAR virüsü dünyadaki bir avuç dolusu genci etkileyerek onlara hem insanüstü tele kinetik güçler vermişti, hem de onları ölüme mahkum etmişti. Bu ölümcül hastalığa karşı bir tedavi geliştirmenin peşine düşen hem hükümet hem de özel sektör çalışanları, bu tedavi sayesinde, güçler dengesinde bir pay sahibi olmanın hesabını yapıyordu. Kendini bir anda SKAR virüsünün pençesinde bulan Sam Chance, hayatına son verecek olan bu hastalığın ona müthiş güçler sağlayacağının farkına varmıştı.

David Hine tarafından yazılan ve uluslararası üne sahip manga çizgileri Hans Steinbach tarafından çizilen bu eser, yakın geleceğe dair yüzleşmemiz gereken tehlikelere aşina olmamızı sağlıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme