16 Yaşında 3.Romanını Yazdı

Kitap
14 yaşında yazdığı ”Gölgedeki Işıklar” adlı kitabı ile ”Türkiye’nin en genç roman yazarı” unvanına sahip olan lise öğrencisi Rana Demiriz’in 3’üncü romanı ...
EMOJİLE

14 yaşında yazdığı ”Gölgedeki Işıklar” adlı kitabı ile ”Türkiye’nin en genç roman yazarı” unvanına sahip olan lise öğrencisi Rana Demiriz’in 3’üncü romanı ”Donmuş Ateş” yayımlandı.

Çok uzun olan hikayeleri bir kitapta toplama ihtiyacı duyduğunu ifade eden Demiriz, ”Yazdıklarım hikaye niteliğinden çıkmıştı. Dolayısıyla ilk kitabımı 14 yaşında çıkartmış oldum. 20 yaşındaki bir genç kızın Amerika’da devam eden fantastik bir aşk hikâyesini yazmıştım.

Çocuk kitabı olarak düşünülmemesi lazım. Çünkü kurgu açısından 18 yaş üstüne daha çok hitap ediyor. Okuyanlar ‘da vinci şifresi’ gibi diyorlar” diye konuştu.

Demiriz, 2’nci romanının ”Yüzleşme” olduğunu, 3 kitabın toplam 1150 sayfa ve 65 bölümden oluştuğunu, serinin devamı olan 4’üncü kitabını da yazmaya başladığını kaydetti.

2 bine yakın kitap okumuşumdur

Sınıfta okuma ve yazmayı öğrenen ilk kişi olduğunu, çok kitap okuduğunu bildiren Demiriz, ”Şimdiye kadar 2 bine yakın kitap okumuşumdur. Çok büyük bir kütüphanemiz var ” dedi.

Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme