Sektörler

Dışişleri’nden ‘Kariyer Sınavı’ Açıklaması

Reyhan olarak da bilinen fesleğen, genellikle ılıman iklimlerde yetişen, beyaz veya pembe renkte çiçekler açan ve güzel kokulu yaprakları olan bir bitkidir Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bakanlık kariyer memur..

Dışişleri’nden ‘Kariyer Sınavı’ Açıklaması

Reyhan olarak da bilinen fesleğen, genellikle ılıman iklimlerde yetişen, beyaz veya pembe renkte çiçekler açan ve güzel kokulu yaprakları olan bir bitkidir
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bakanlık kariyer memur alım sınavlarına başvuran adayların KPSS puan sıralamasına göre yazılı sınava davet edildikleri hatırlatıldı.

Dört ayrı aşamadan oluşan yazılı sınavda başarılı olabilmek için, her bir aşamadan en az 70 ve üzeri puan alınması gerektiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sınav kağıtları Bakanlığımız Müsteşar Yardımcıları, Genel Müdürleri ve Genel Müdür Yardımcılarımızdan oluşan sınav komisyonunca aday isimleri kapalı olarak okunmakta ve değerlendirilmektedir. Yazılı aşamalarda başarılı olan adaylar yine aynı komisyon tarafından sözlü sınava tabi tutulmaktadır.

Sınav sürecinin hiçbir aşamasında Sayın Bakanımızca Sınav Komisyonu üyelerine herhangi bir yönlendirme yapılmamıştır."

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL