İş Garantili Meslek Kursu

Kişisel Gelişim
Bağcılar‘da iş garantili meslek kursu eğitime başladı. Kursa başlamalarıyla sigortaları yapılan kursiyerler, kursu başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra hemen iş başı yapabiliyor. Bin lira sa...
EMOJİLE

Bağcılar‘da iş garantili meslek kursu eğitime başladı. Kursa başlamalarıyla sigortaları yapılan kursiyerler, kursu başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra hemen iş başı yapabiliyor. Bin lira sabit ücretle işe başlayacak kursiyerlerin, maaşları pirimle birlikte 2 bin lirayı geçmesi hedefleniyor.

Küresel ekonomik krizinin de etkisiyle işsizlik oranlarının yükseldiği bir dönemde Bağcılar‘da "iş garantili gaz yakma bakım onarım ve servis elemanı kursu" eğitime başladı. Türkiye İş Kurumu işsizlik fonundan faydalanılarak Bağcılar Endüstri Meslek Lisesi ile Vaillant A.Ş. arasında protokol imzalandı.

KURS SONUNDA HEMEN İŞE BAŞLAYACAKLAR

14 hafta devam edecek kursa toplam 50 kişi katılıyor. 600 saat kurs görecek olan kursiyerler bunun 60 saatini okulda geriye kalan bölümünü ise uygulamalı olarak görüyor. Kursa başlar başlamaz sigortaları yapılan kursiyerler kursu başarı ile tamamlamalarının ardından ise Vaillant’ta hemen işe başlıyorlar. Bin lira sabit maaşla işe başlayacak kursiyerlerin maaşları pirimle birlikte 2 bin lirayı geçmesi hedefleniyor.

İŞKUR tarafından yönlendirilen 20 kişilik ilk grup kursa başladı. 30 kişilik ikinci grup ise Eylül’de başlıyor.

Kursa katılabilmek için İŞKUR‘a başvurmak gerekiyor. Ancak bu da yeterli değil. Kursiyerlerin, askerliğini yapmış olması, lise mezunu olması, ehliyetinin olması ve 35 yaşından gün almamış olması gerekiyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme