Hemen Pes Etmeyin!

Kişisel Gelişim
Bazen rekabet öyle bir yere gelir ki, reddedilmeyi bekliyor olursunuz. İş arama süreci tam da böyle bir durum. Reddedilmek her zaman bir ihtimal olarak düşünülmeli. Daha da önemlisi, reddedilmenizin s...
EMOJİLE

Bazen rekabet öyle bir yere gelir ki, reddedilmeyi bekliyor olursunuz. İş arama süreci tam da böyle bir durum. Reddedilmek her zaman bir ihtimal olarak düşünülmeli. Daha da önemlisi, reddedilmenizin sizinle ilgisi de olmayabilir.

Çalışanlardan biri o pozisyona kaydırılabilir, şirketten birinin yakını alınabilir ve hatta pozisyon, alım yapılmadan önce kapatılabilir.

İş görüşmesinden önce bu ihtimali göz önünde bulundurursanız, “Bu işe alınmayabilirim” diyebilirseniz, üzerinizdeki baskının hafiflediğini hissedeceksiniz. Ancak burada bir ayrım yapmak gerekiyor: Bunu işe alınmayacağınıza şartlanmak aşamasına kadara asla götürmeyin!

Reddedilme ihtimalinizin olduğunu kabullenip stres düzeyini aşağı çektikten sonra, artık kaybedecek bir şeyiniz yoktur.

Kendinize güveniniz gelir veya daha da artar. Şimdi kendinizi en iyi şekilde ve olduğunuz gibi anlatarak, onlara faydalı olabileceğinizi, neler katabileceğinizi gösterebilirsiniz. Sonrasındaysa bırakın onlar sizi kaybetmeyi göze alsın!

yenibiris.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme