Yalıtım Uygulamalarınızda Protan Kalitesini Seçin

İş Dünyası
Suyla sürekli temas halinde olan yüzeylerin alt ve üst bölümlerine su geçişinin engellenmesi amacına yönelik olarak kullanılan membran ürünleri temel izolasyon malzemelerinden biridir. Ayırıcı ya da s...
EMOJİLE

Suyla sürekli temas halinde olan yüzeylerin alt ve üst bölümlerine su geçişinin engellenmesi amacına yönelik olarak kullanılan membran ürünleri temel izolasyon malzemelerinden biridir. Ayırıcı ya da seçici geçirgen özelliklere sahip olan membranlar etkili birer su izolasyon malzemesi olarak kabul edilirler. Yapı sektöründe en sık kullanılan malzemelerden olan membran ürünleri doğru seçildiği ve uygulandığı zaman kullanışlı, ekonomik açıdan avantajlı ve yüksek performanslı ürünler haline gelirler. Farklı kullanım alanlarına yönelik olarak geniş bir çeşitlilikte üretilen membran ürünleri binaların temellerinde, teraslarda, havuzlarda, çatılarda, dış cephelerde ve daha birçok farklı alanda kullanılabilir.

Tüm çatı tiplerine yönelik kaliteli membran üretimiyle sektörünün önde gelen ismi olan Protan Turkey açık ve korumalı çatılara yönelik kişiye özel sistemlerin ve çözümlerin tedarikçisidir. Çatılar ve membranlar Protan Turkey’in en büyük iş alanını oluşturur. Islak odalara ve teraslara yönelik olarak yüksek kaliteye sahip membran ürünleri sunan Protan aynı zamanda yeni yapılarda ve yapılardaki yenilemelerde kullanılmak üzere radon koruyucu membranları da tedarik eder. Protan müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde müşterilerinin gereksinimlerine göre uyarlanmış ve özel olarak üretilmiş çözümler sunma prensibiyle faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Membranlar Geniş Çeşitlilikte Farklı İhtiyaçları Karşılayacak Özellikte Üretilirler

Membranlar hem içeri hem dışarı su geçişinin önlenmesinde önemli rol oynadığı için inşaat teli, beton, tuğla, çelik blok gibi kuru kalması ve nemden uzak tutulması gereken malzemelerin kondisyonunun korunması sağlar. Kaliteli ve uygulama alanının özelliklerine uygun membran seçildiği takdirde yapılar uzun yıllar boyunca herhangi bir sorun yaşamaksızın ayakta kalma konusunda önemli bir avantaj elde ederler.

Çatı izolasyon uygulamalarının en önemli unsurlarından biri olan membranların kırma çatılar, su depolarının temelleri, otoparklar, yağmur dereleri, ıslak mekanların su ve buhar yalıtımı, bahçe teras uygulamaları, istinat duvarlarıyla bodrum duvarlarına yapılan yalıtımlar, pis su arıtma tesisleri, çiçeklikler, teras çatıları, göletler, gizli dere uygulamaları ve basınçlı yeraltı problemleri gibi oldukça geniş kullanım alanı vardır.

Membran ürünleri kullanım alanlarına göre farklılık göstermekte olup yüzeye uygulanma şekillerine göre gruplandırılabilirler. Sentetik membran ürünleri plastik ve elastomer hammaddeden üretilir. Kimyasal özellikleri nedeniyle daha uzun ömürlüdürler. Uzun boylarda üretilip tek kat uygulanabilirler. Sentetik membranların ek yerleri kimyasal yapıştırıcı, ısı gibi işlemlerle birleştirilebildiğinden alev kaynağı kullanılması gereksinimi yoktur. UV ve rüzgar gibi dış ortam koşullarına dayanıklı su yalıtım örtüleri olan sentetik membran ürünleri UV dayanımı ve iklim koşullarına uygunluğu nedeniyle sık kullanılır. Sentetik membranların kullanım sıklığının artma nedenleri arasında elastikiyet, yüksek kaynak performansı, delinme dayanımı, kolay tamirat, yüksek yangın dayanımı, yüksek mekanik dayanım, delinme dayanımı, su sızdırmazlık, kolay uygulanabilirlik, uzun hizmet süresi ve bitki kökü dayanımı sayılabilir.

Sentetik membran ürünleri termoplastikler ve termosetler olarak ayrılmakta olup PVC, FPO – TPO, HDPE, ECB termoplastik EPDM ise termoset malzemedir. Termoplastik malzemelerin özelliği ısıl işlemden geçirilip yeniden işlenebilmesidir. Bu durum termoset malzemelerde söz konusu değildir.

PVC membran üretiminde kullanılan plastik alaşım PVC yani polivinilklorid uygun ve gerekli katkılar yardımıyla oluşturulmuş, uzun ömürlü, hava şartlarına dayanıklı ve sağlam bir malzemedir. UV emicilerin de yer aldığı PVC membran ürünleri kopmaya ve yırtılmaya karşı koruma sağlayan en etkili malzemelerden biri olma özelliğine sahiptir.

 

Protan’ın Pazar Payı Giderek Artıyor

Norveç merkezli bir endüstri grubu olan Protan sentetik membran teknolojisinde dünya lideri olarak kabul edilir. Protan Türkiye’de bulunan yenilikçi ve modern fabrikalarında küresel pazarların gereksinimlerini karşılamaya odaklanmış yenilikçi ve her iklim koşullarına uygun çözümlere imza atar. Aynı zamanda çatı membranları, temel ve tünel membranları, teknik tekstil ürünler, çatı sistemleri, tünel ve maden havalandırma sistemleri geliştirir ve tedarik eder. Protan çevreye duyarlı ve teknolojik gelişmeyi temel alan yaklaşımı ile sektörüne yön veren ve kaliteyi yükselten isimlerden biri olarak anılır. Çözüm ortaklarıyla ve tedarikçileriyle yakın bir işbirliği içerisinde faaliyetlerini sürdürmeye öncelik verir. Protan Turkey’in ilk hedefi her zaman için dünyaya yön verecek nitelikte çözümler üretmek, değerlerini korumak ve çevre dostu, zorlu ortamlara uygun, dayanıklı, esnek ve özel çözümler sunarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlamaktır.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi