TPE Personel Alacak

İş Dünyası
Patent Uzman Yardımcısı kadrolarına başvuracak adaylarda en az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, Marka Uzman Yardımcısı kadrolarına başvuracak adaylarda ise, en az ...
EMOJİLE

Patent Uzman Yardımcısı kadrolarına başvuracak adaylarda en az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, Marka Uzman Yardımcısı kadrolarına başvuracak adaylarda ise, en az 4 yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olma şartı aranacak.

Yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamadan oluşan sınava, 27-28 Haziran 2009 ve 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan KPSS‘den Patent Uzman Yardımcısı kadroları için KPSSP4 puan türünden, Marka Uzman Yardımcısı kadroları için de KPSSP54 puan türünden asgari 85 ve üzerinde puan alan adaylar katılabilecek.

Adaylar 25 Ekim – 22 Kasım 2010 tarihleri arası mesai bitimine (saat 17.30) kadar TPE Personel Dairesi Başkanlığına (Hipodrom Caddesi No: 115 Yenimahalle/Ankara) şahsen veya posta yolu ile başvuracak.

Yazılı sınav 27 Kasım 2010 tarihinde Ankara’da yapılacak. Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi kurumun, ”www.tpe.gov.tr” internet adresinde ilan edilecek.