Modern tip işçi soyunma dolabı satın alımlarında dikkat edilmesi gerekenler !

İş Dünyası
Modern tip işçi soyunma dolabı satın alımlarında dikkat edilmesi gerekenler ! İster ofisinize ister evinize nereye olursa olsun bir eşya alınırken bir çok yere sorulabilir. Fakat özellikle bir işletme...
EMOJİLE

Modern tip işçi soyunma dolabı satın alımlarında dikkat edilmesi gerekenler !

İster ofisinize ister evinize nereye olursa olsun bir eşya alınırken bir çok yere sorulabilir. Fakat özellikle bir işletme için bir eşya alınacaksa alınan ürünün kalitesinden , uzun ömürlü olup olmamasından ve fiyatlarından haberdar olunması gerekmektedir. İşletmelere alınan ürünler demirbaş kapsamında olduğu için alınan malzemenin uzun ömürlü olması gerekmektedir. Birkaç ay sonra tekrar alınacaksa eğer bu ürün kalitesiz ve işletme için son derece gereksiz bir masrafa yol açacaktır. Ofis mobilyaları örneğinden gidersek ofis mobilyaları iki tiptir. Ahşap mobilya veya metal mobilya olarak adlandırabiliriz.

Ahşap mobilyalar genellikle küçük işletmelerde ve personel sayısı az olan kurumlarda, çok personelin tutulmadığı ortamlarda kullanılır. Dezavantajları olduğu gibi avantajları da bulunur. Fakat metal mobilyalar ise günümüzde üretim makinelerinin gelişmesi nedeniyle ahşap mobilyalara kıyasla oldukça yeni modelleri içinde barındırmaktadır. Metal mobilyaların başında akla ilk gelen ürün fabrikalarda, spor salonlarında görmeye alışkın olduğumuz soyunma dolabı modeli gelmektedir. 6’lı ve 4’lü gibi modelleri içinde barındıran soyunma dolapları fiyatları için yandaki linke tıklayınız. Elektro statik toz boya ile boyanan, metal dkp çelik sac ile üretilen bu metal soyunma dolapları oldukça uzun ömürlüdür. Şifreli elektronik kilit, asma kilit, anahtarlı kilit gibi bir çok modeli içinde barındırır.

Modern tip soyunma dolapları imalat makinelerinin gelişmesiyle oldukça artmaktadır. Ofislerde ve büro ortamlarında kullanılan akla gelen ilk isim nedir diye sorsalar elbette çelik dosya dolabı modelleri gelmektedir. İçerisine malzeme ve klasör depolanan bu çelik dolaplar , dosyaların saklanması için en ideal metal dolap modelidir. Dosya dolapları da kilitlidir ve çelik raflıdır. İçerisine klasör , dosya ve değerli evraklar konur. Ayrıca malzeme ve eşya da konulmaktadır.

Askılı klasörlerin saklanması için klasör dolabı modelleri tercih edilir. Bu ürünler çekmecelidir ve üst üste çekmeceler dizilmektedir. Anahtarlı merkezi kilitli klasör dolapları, rulman tip veya teleskopik ray tipli olarak iki farklı tiplidir. Ama tüm ürünler yüksek kaliteli elektro statik toz boyalıdır. Arşiv dolabı satın alırken bir çok kritere dikkat etmek gerekir. Arşiv dolapları holdinglerde, ofislerde , imalathanelerde, neredeyse tüm sektörlerde oldukça yoğun olarak kullanılır. Ofislerde cep telefonlarının saklanması için metal dkp demir saçtan üretilen cep telefonu dolabı modelleri kullanılır. Çok gözlüdür ve içerisine cep telefonu, anahtar, cüzdan gibi küçük değerli eşyalar saklanmaktadır. Elektronik şifreli kilitli veya anahtarlı kilitli gibi modelleri bulunur. Okullarda öğrencilerin elbise ve çantalarının saklandığı öğretmen dolabı modelleri de çok gözlü dolap tipine girmektedir.

Fabrika ve imalathanelerde ise takımların saklandığı üzerinde çalışma imkanı sağlayan çalışma tezgahı modelleri hayati öneme sahiptir. Metal profil çalışma tezgahları çekmeceli ve dolaplı olabildiği gibi kapaklı, prizli, aydınlatmalı gibi modelleri de içinde barındırır. Atölye masaları bir işletme için en önemli dolapların başında gelir. Oto tamircilerinde görmeye alışkın olduğumuz takım arabası modeli ise çekmeceli ve tekerleklidir. DKP saçtan üretilen takım arabaları, teleskopik raylı çekmeceli, ABS plastik gözlü ve raflı modelleri mevcuttur. Fabrikalarda ağır tip yüklerin , örneğin kalıp vb. malzemelerin saklanması için kilitli dolaplara ihtiyaç vardır. Bu dolaplar elbette ağır tip endüstriyel malzeme dolabı olmaktadır. Çelik malzeme dolapları içerisi raflı olabildiği gibi panolu ve çekmeceli de olabilir. Rafların taşıma kapasitesi 100 kg’dan 200 kg’a kadar çıkabilmektedir.

Depolarda kullanılan malzemelerin saklanması için raf sistemleri ürünlerine ihtiyaç vardır. Bu ürünler elbette metalden üretilir. Ağır yük raf sistemleri veya hafif yük depo raf sistemleri gibi bir çok modeli bulunur. 1973 yılından beri çelik dolap imalatı yapan Engin Metal Çelik Eşya firması ile iletişime geçerek ofisinize ve fabrikanıza hayalinizdeki ürünleri ve projeyi gerçekleştirebilirsiniz. https://www.enginmetal.com.tr/ adresine tıklayarak ofis ve işiniz için en uygun çözümlere ulaşabilirsiniz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme