İş Kurmak İsteyene 100 Bin TL Hibe

İş Dünyası
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Fatih Üniversitesi’nde dün gerçekleştirilen 2. Ulusal Biyoteknoloji Öğrenci Kongresi’ne katılarak öğrencilere ödüllerini takdim etti. Kongred...
EMOJİLE

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Fatih Üniversitesi’nde dün gerçekleştirilen 2. Ulusal Biyoteknoloji Öğrenci Kongresi’ne katılarak öğrencilere ödüllerini takdim etti.

Kongrede konuşan Ergün, tekno girişim sermayesi desteğiyle öğrencileri projeler ile desteklediklerini dile getirdi. Fikirlerini ticaretleştirmek isteyen gençlere 100 bin lira hibe ayırdıklarını söyleyen Ergün "Bugüne kadar 452 arkadaşımız destekten yararlandı. Biyoteknoloji, tıp gibi alanlarda çalışanları projeden yararlanmaya davet ediyoruz. Kendi işinizin patronu olmaya davet ediyoruz. 2012’den itibaren her yıl 500 arkadaşımız bu destekten yararlanma imkânı bulacak." dedi.

Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan ise Ar-Ge’nin üniversitelerde mutlaka olması gerektiğini vurguladı. Hollanda’da düzenlenen yarışmada altın madalya alan tıp fakültesi öğrencileri ile kongrede sunum dalında dereceye girenlere ödülleri Ergün tarafından verildi.

Milliyet
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme