Genç Girişimciler Buluştu

İş Dünyası
AGİAD tarafından hazırlanan ve AB’nin desteklediği ‘Yarınlar İçin Bugünün Genç Girişimcileri El Ele’ isimli proje çerçevesinde Amasya, Bulgaristan ve Litvanyalı genç girişimciler Ama...
EMOJİLE

AGİAD tarafından hazırlanan ve AB’nin desteklediği ‘Yarınlar İçin Bugünün Genç Girişimcileri El Ele’ isimli proje çerçevesinde Amasya, Bulgaristan ve Litvanyalı genç girişimciler Amasya’da buluştu.

Amasya Genç İşadamları Derneği’nin (AGİAD) hazırladığı "Yarınlar İçin Bugünün Genç Girişimcileri El Ele" isimli proje çerçevesinde Amasyalı, Bulgaristanlı ve Litvanyalı genç işadamları Amasya’da bir araya geldi.

AGİAD’ın hazırladığı 77 bin euro bütçeli ve 69 bin eurosunu AB’nin hibe ettiği "Yarınlar İçin Bugünün Genç Girişimcileri El Ele" isimli proje çerçevesinde AGİAD ile Bulgaristan ve Litvanya’da bulunan genç işadamları birlikte hareket etme kararı aldılar. Proje çerçevesinde Amasyalı genç işadamları 5-12 Mayıs tarihleri arasında Bulgaristan’a bir ziyaret gerçekleştirirken, 5 Temmuz tarihinde de Litvanya’ya bir ziyaret gerçekleştirilecek.

AMAÇ KIYASLAMA İMKANI BULMAK
Proje kapsamında Litvanya Genç İşadamları ve Ekonomisyenler Kulübü üyeleri ve Bulgaristan Gençlik Komitesi temsilcileri Amasya’da ağırlanıyor. Düzenlenen basın toplantısında Amasya, Litvanya ve Bulgaristan’da hangi alanlarda yatırım yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını belirten AGİAD Başkanı Oğuzhan Karataş, "AGİAD olarak üye sayımız 75’e yükseldi. Bu proje ile amacımız yaptığımız ziyaretlerde kendimizi kıyaslama imkanı bulmak ve oradaki işadamlarının hangi alanlara yöneldiğini görmek. Projenin sonunda da bir fikir birliğe varmayı planlıyoruz" dedi.

Bulgaristan ve Litvanya’dan gelen ziyaretçiler, 1 hafta boyunca Amasya’da çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunduktan sonra Samsun, Tokat ve Çorum’da da ziyaretlerde bulunacaklar.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme