En Çok Hangi Sektör Eleman Arıyor?

İş Dünyası
‘Yenibiriş İstihdam Raporu’na göre, ”müşteri temsilcisi” pozisyonu ikinci sıraya gerilerken, geçen yılın ilk çeyreğinde en fazla ilan yayınlanan pozisyonlar, müşteri temsilcisi...
EMOJİLE

‘Yenibiriş İstihdam Raporu’na göre, ”müşteri temsilcisi” pozisyonu ikinci sıraya gerilerken, geçen yılın ilk çeyreğinde en fazla ilan yayınlanan pozisyonlar, müşteri temsilcisi, süpervizor ve satış temsilcisi, bu yıl ise satış temsilcisi, müşteri temsilcisi, satış danışmanı olarak sıralandı.

Geçen yılın ilk üç ayında adayların en fazla başvuruda bulunduğu ”muhasebe elemanı” pozisyonu, 2010’un aynı döneminde de popülerliğini korudu.

2009 yılı ilk çeyreğinde en fazla ilanı yayımlanan yapı-inşaat ve perakendecilik-toptancılık sektörlerinin yeri değişmedi.

Yılın ilk aylarında gıda sektöründe iş deneyimi olan adaylar ile satış-pazarlama alanında deneyimli adaylar, yeni iş arayışında bulundu.

Sitede özgeçmişi bulunan adayların yüzde 62,37’si 25?34 yaş arasında iken, ”5 yıla kadar” deneyimi olanlar, yüzde 52,89’luk kesimi oluşturdu. Lisans ve üstü mezuniyet derecesine sahip olan adayların oranı yüzde 35,33, lise mezunu adayların oranı yüzde 27,53 oldu.

Sitede özgeçmişi olan adayların son iş deneyimindeki iş alanlarına göre dağılımı, satış, pazarlama, mali işler, finansman, üretim, mühendislik, bakım, servis,onarım, bilgi teknolojileri, genel yönetim, idari işler, müşteri ilişkileri, sekreterya, ofis yönetimi olarak sıralandı.
Adayların son iş deneyiminde çalıştıkları sektörlere göre dağılımında ilk 9 sektör, gıda, eğitim, tekstil, yapı, inşaat, bankacılık, finans, turizm, otelcilik, otomotiv, bilişim, perakendecilik, toptancılık oldu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme